Jedno z zamojskich tygrysiąt nie żyje. Samiczka chorowała

i

Autor: Zoo Zamość

zoo

Jedno z zamojskich tygrysiąt nie żyje. Samiczka chorowała

2023-10-03 11:36

O wyjątkowych narodzinach w zamojskim zoo rozpisywały się wszystkie lokalne media. Dwa maluchy pojawiły się w lipcu ubiegłego roku i skradły wszystkim serca. Niestety, okazało się że jedno z tygrysiąt zmarło.

O całej sytuacji poinformował „Kurier Lubelski”. W ostatnim czasie zwróciła się do nich zaniepokojona czytelniczka, która zauważyła, że na zamojskim wybiegu dla tygrysów są tylko trzy osobniki. Co zatem stało się z czwartym?

- Niestety jedno z młodych tygrysiąt chorowało i zmarło. Teraz w ZOO są dwa dorosłe tygrysy i młoda samiczka „Arisa” – powiedziała Marta Romaniuk z działu edukacji zamojskiego Ogrodu Zoologicznego dziennikarzom „Kuriera”.

Urodziny lwów w gdańskim ZOO

Maluchy na świecie pojawiły się pod koniec sierpnia w zamojskim zoo. To potomstwo 6-letnich tygrysów Makar i Isla. Para została rodzicami po raz pierwszy.

Nie są to jedyne straty zamojskiego zoo w ostatnim czasie. Miesiąc temu zmarła także lwica „Ora”. Jednak w tym przypadku nie zadecydowała choroba, a wiek zwierzęcia.

Zobacz także: Pomysł na wycieczkę niedaleko Lublina? Zoo w Wojciechowie to idealny kierunek!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE