Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

i

Autor: fotopolska.eu

QUIZ

Jakie nazwy nosiły ulice w Lublinie w czasach PRL-u? Sprawdź się w quizie

2023-10-30 22:01

Jaki był Lublin w czasach PRL-u? Czy pamiętacie, jak w tamtym okresie nazywały się najważniejsze lubelskie ulice? W tym quizie możecie sprawdzić swoją pamięć. To jak, gotowi na podróż do przeszłości? Zaczynamy!

Okres PRL-u wiele osób wspomina z nostalgią. Po 1989 r. rozpoczęły się jednak różnorodne działania, które miały na celu odcięcie się od wcześniej obowiązującego systemu. Wśród nich znalazły się między innymi decyzje dotyczące zmiany nazw ulic, którym w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej patronowały nazwiska związane z komunistyczną władzą.

Czym był PRL?

PRL, czyli Polska Rzeczpospolita Ludowa obejmuje lata 1944-1989. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym okresie nie należało do łatwych, o czym świadczyć mogą między innymi ograniczenia w dostępie do informacji oraz braki towarów na sklepowych półkach.

Żonglowali i paradowali. Artyści z całego świata gościli w Lublinie

Nazwy lubelskich ulic w PRL-u. Sprawdź się w QUIZIE!

Która z dzisiejszych lubelskich arterii przed laty nosiła nazwę Alei PKWN, a której patronował Władysław Gomułka? Które ulice w stolicy Lubelszczyzny zostały zdekomunizowane w 2017 r.? W poniższym quizie sprawdzicie swoją wiedzę dotyczącą mapy Lublina z czasów PRL!

Ulice Lublina w czasach PRL. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 10
Jedna z poniższych ulic została przemianowana w 2017 r. na ul. Żołnierzy Niepodległej. Która?

Zobacz galerię archiwalnych zdjęć: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca? 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE