Jak zdrowo się zestarzeć? Porozmawiają o tym naukowcy w Lublinie

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/pasja1000

Jak zdrowo się zestarzeć? Porozmawiają o tym naukowcy w Lublinie

2024-04-22 10:53

Eksperci, prelegenci i naukowcy o międzynarodowej sławie będą rozmawiali o starzeniu. Uniwersytet Medyczny oraz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie razem z Uniwersytetem Medycznym w Emiratach Arabskich zapraszają na międzynarodową konferencję "Zdrowe starzenie". Jest ona skierowana do osób związanych ze środowiskiem medycznym, ale także wszystkich zainteresowanych tematem pogłębienia wiedzy o możliwościach leczenia, rehabilitacji i promocji zdrowego stylu życia.

Rozkosze u kata, czyli Lublin w świetle czerwonych latarni...

- Dzięki tej konferencji pragniemy nawiązać kontakt w dziedzinie medycznej i rozwijać medycynę - mówi prof. Tomasz Blicharski, Lekarz kierujący Kliniką Ortopedii i Rehabilitacji SPSK Nr 4 w Lublinie. - Podjęliśmy się organizacji konferencji, która będzie łączyła wiedzę naukową wszystkich specjalistów oraz naukowców. Będzie ona łączyła biznesmenów oraz wszystkie te osoby, które są zainteresowane tym, aby naszym dorosłym pacjentom w podeszłym wieku żyło się coraz lepiej i żeby nie mieli problemów ze zdrowiem. Będziemy starali się, żeby konferencja była połączona z naszymi robotycznymi możliwościami, czyli będziemy prezentowali nasze osiągnięcia w rehabilitacji naszych pacjentów. Będziemy proponowali różnego rodzaju nowe wdrożenia, które wymyśliliśmy w naszej klinice oraz będziemy proponowali różne zalecenia dotyczące leczenia pacjentów w podeszłym wieku.

Konferencja "Zdrowe starzenie" odbędzie się już w najbliższy piątek - 26 kwietnia w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie. Istnieje również możliwość uczestnictwa w niej on-line. Szczegóły znajdziecie na stronie.​