Jak wyczyścić białe buty?

i

Autor: fot. Loc Dang / Pexels

Jak wyczyścić białe buty? Znamy najlepsze sposoby!

2022-08-30 13:09

Białe podeszwy butów wyglądają efektownie, ale brudzą się niezwykle szybko. Żeby takie buty wyglądały jak najdłużej dobrze warto poznać proste domowe sposoby na ich wyczyszczenie. W artykule znajdziecie skuteczne patenty na usunięcie zabrudzeń z białych butów. Poznacie też najczęstszy błąd, który powoduje, że białe elementy obuwia szybko żółkną.

Jak wyczyścić buty z białą podeszwą?

Białe podeszwy mają zazwyczaj buty sportowe. Do usunięcia z nich kurzu zazwyczaj wystarczy sucha szczoteczka. Natomiast z ciemnymi rysami powstałymi w wyniku otarć dobrze poradzi sobie szkolna gumka do ścierania. Oczywiście należy pamiętać o tym, żeby do wycierania nieestetycznych otarć wybrać biały kolor gumki. Rysy na butach wycieramy, kiedy te są suche i oczyszczone z kurzu, zazwyczaj wystarczy kilka ruchów gumką i ciemne otarcia na gumowych podeszwach znikają.Jeśli na naszych, ulubionych, białych butach wybraliśmy się na plenerową wycieczkę to usunięcie plam z błota i trawy może nie być takie proste.

Okazuje się jednak że w wielu domach można znaleźć środki, które pomogą nam z wyczyszczeniem białych butów.

  • Płyn do naczyń. Najprostszy sposób na usunięcie zabrudzeń to użycie wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Roztworem mydła nasącz ściereczkę. Następnie przetrzyj nią wstępnie oczyszczone z brudu podeszwy i pozwól im wyschnąć.
  • Soda oczyszczona. Ten produkt znajduje się w większości polskich kuchni. Soda oczyszczona jest również bardzo dobrym środkiem czyszczącym. Sodę należy wymieszać z odrobiną wody utlenionej tworząc gęstą pastę, którą nakładamy na wstępnie oczyszczone podeszwy. Następnie można owinąć buty folią spożywczą i odłożyć na ok. 20 minut. Po tym czasie wystarczy zdjąć folię i zmyć pastę wodą. Jeśli zabrudzenia nie zeszły można pastą przetrzeć delikatnie trudniejsze plamy.
  • Pasta do zębów. Nie macie sody w domu – nie szkodzi, na usunięcie zabrudzeń z białych podeszew dobrze sprawdzi się też pasta do zębów. Większość past ma właściwości ścierne, a także wybielające, dzięki temu i skutecznie usuwają one plamy i rozjaśniają przebarwienia. Do czyszczenia należy wybrać białą pastę. Nakładamy ją na ściereczkę lub szczoteczkę i delikatnie szorujemy podeszwy. Pozostałości pasty zmywamy wodą.
  • Środek do czyszczenia łazienki. Do wyczyszczenia podeszew białych butów możecie użyć środka Cif lub innego podobny preparat do czyszczenia łazienki. Podobnie jak w przypadku pasty do zębów wystarczy nałożyć go na podeszwy i wyszorować je za pomocą gąbki lub szczotki. A następnie dokładnie zmyć wodą. To wszystko.
  • Jak nie należy suszyć białych butów?

Jeśli chcecie uniknąć brzydkich żółtych przebarwień na butach, to nigdy nie wystawiajcie butów po myciu na słońce. Ciepło i promienie słońca powodują, że na białych elementach pojawią się żółte przebarwienia i nieestetyczne plamy.

Campus Polska 2022. Jak sobie radzić z drożyzną.