Drogówka

i

Autor: KPP Bełchatów

Jak stracić 4,5 tys. zł i prawo jazdy, a zyskać 45 punktów karnych? Trzeba jechać 130 km/h w terenie zabudowanym

2023-03-17 12:26

Przejażdżka ul. Abramowicką być może jeszcze nigdy nie była tyle warta. 27-letni mieszkaniec Lublina zapłacił za nią kilkoma tysiącami złotych, a to jeszcze nie wszystkie konsekwencje podróży w szaleńczym tempie 130 hm/h. Oznacza to, że dozwoloną prędkość przekroczył prawie o trzy razy.

Na brawurowy wyjazd lublinianin wybrał się w czwartek. Pędzenie z przekroczoną prędkością nie przeszkadzało mu w wyprzedzaniu innych samochodów pomimo zakazu.

Śpieszący się kierowca dostał mandat na 4,5 tys. zł i 45 punktów karnych. Przy okazji stracił prawo jazdy.

Apelujemy o rozwagę na drodze i „zdjęcie nogi z gazu” przypominając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że od tego w jaki sposób prowadzimy pojazd zależy zarówno bezpieczeństwo nasze jak również innych uczestników ruchu drogowego – zaznacza młodsza aspirantka Małgorzata Skowrońska z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

28-latka rozbiła samochód na drzewie. Prawo jazdy miała od 3 miesięcy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE