ZNACHOR

i

Autor: Materiały TVP

QUIZ

Jak dobrze pamiętasz kino PRL-u? Quiz dla kinomanów

2023-05-29 8:39

Życie za czasów PRL-u nie było łatwe. To był czas wielkich zmian politycznych, kulturowych i ustrojowych. Przede wszystkim kojarzy się z długimi kolejkami, PEWEX-ami czy szarą rzeczywistością. W tym czasie powstało także wiele niesamowitych produkcji filmowych, które po tylu latach nadal bawią i wzruszają kolejne pokolenia. Jak dobrze pamiętasz kino PRL-u? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Czasy PRL-u nasi rodzice i dziadkowie wspominają z ogromnym sentymentem. Dla młodszych osób to okres historyczny, z którego nic nie pamiętają, albo o którym uczyli się tylko na lekcjach historii. Do tej pory jest popularna moda z tamtych lat, jemy te same potrawy, ale także i każdy kojarzy kultowe filmy z tych czasów. Jesteśmy pewni, że wiele z tych produkcji już wcześniej widzieliście! Są puszczane w telewizji w każde święta i często pokazywane w tradycyjnym programie. 

Pytania nie są trudne, ale trzeba mieć naprawdę dobrą pamięć, aby zasłużyć sobie na komplet punktów. Poza tym, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania bezbłędnie, musisz znać takie filmy, jak „Znachor”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” i wiele innych. Ile z nich pamiętacie? Koniecznie sprawdź się w naszym QUIZIE!

Najlepsze komedie PRL. Historyk recenzuje. Historia z Koprem

Czasy PRL w Polsce

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

QUIZ Jak dobrze pamiętasz kino PRL-u?

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu „Seksmisja”. „Jakim prawem mnie dotykasz?...”

Zobacz także: Jak się żyło w Lublinie w czasach PRL-u? Zobaczcie zdjęcia! [GALERIA]

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE