Jak być przedsiębiorczym? Lublin nauczy tego najmłodszych

2021-02-11 7:00
Jak być przedsiębiorczym? Lublin nauczy tego najmłodszych
Autor: źródło: lublin.eu

Najmłodsi z Lublina będą uczyli się o ekonomii i przedsiębiorczości. W Lublinie startuje druga edycja projektu "Przedsiębiorcze dzieciaki".

Celem projektu jest kształtowanie u najmłodszych mieszkańców Lublina postaw przedsiębiorczych. Projekt powstanie przy współpracy z lubelskimi firmami oraz przedstawicielami przemysłów kreatywnych.

- Do 17 lutego trwa rekrutacja partnerów do projektu - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza. - Do udziału mogą się zgłaszać placówki oświatowe, firmy prowadzące działalność na terenie miasta Lublin oraz przedstawiciele pomysłów kreatywnych, dlak tórych ważne jest budowanie postaw przedsiębiorczych dzieci od najmłodszych lat.

Poprzednia edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” odbyła się w 2019 roku. Wzięło w niej udział ponad 400 dzieci z 17 placówek oświatowych z Lublina, 21 nauczycieli oraz 21 studentów. Dzieciaki odwiedziły siedziby lubelskich przedsiębiorstw. Dzięki temu mogły zobaczyć proces przygotowywania kultowych, lubelskich produktów lub przekonać się, jak wygląda praca na różnych stanowiskach.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdziecie na stronie.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE