IMGiW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

i

Autor: Canva

IMGiW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

2022-08-29 9:25

Po upalnych dniach czeka nas duża zmiana w pogodzie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w porannym komunikacie wydał ostrzeżenia przed burzami w wielu częściach kraju. Jak dużych opadów i silnego wiatru możemy się spodziewać w trakcie burz przeczytacie w artykule.

IMGiW ostrzega przed burzami z gradem

Ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami z gradem na wschodzie kraju wydał w poniedziałek w porannym komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy.

Ostrzeżenia wydano dla niemal całego woj. lubelskiego, a także wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wschodu Mazowsza.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Warto zabrać z balkonów i ogrodów rzeczy które mogą być porwane przez wiatr lub zniszczone w trakcie lokalnych opadów gradu.

IMGW prognozuje burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE