Hodowla psów była przykrywką dla laboratorium narkotyków

i

Autor: lubelska policja Hodowla psów była przykrywką dla laboratorium narkotyków

Hodowla psów była przykrywką dla laboratorium narkotyków. Co znaleźli policjanci?

2021-04-22 11:37

Oficjalnie znajdowała się tam hodowla psów. Nieoficjalnie – laboratorium narkotyków. Lubelscy kryminalni zlikwidowali koleją wytwórnię nielegalnych substancji. Na miejscu zabezpieczyli mnóstwo materiału dowodowego, m.in. sprzęt i ponad 25 kg gotowego mefedronu.

Działania prowadzone przez kryminalnych z lubelskiej komendy wojewódzkiej doprowadziły do zlikwidowania działającego na Podkarpaciu nielegalnego laboratorium mefedronu. Oficjalnie właściciele posesji w powiecie przeworskim zajmowali się hodowlą psów. Nieoficjalnie dorabiali sobie wytwarzając narkotyki.

Na miejscu kryminalni zabezpieczyli ponad 250 kg gotowego mefedronu, kilkaset litrów cieczy przygotowanej do krystalizacji oraz inne środki chemiczne. W pomieszczeniach gospodarczych znajdował się cały sprzęt wykorzystywany do produkcji narkotyków: kanistry, beczki, menzurki, mieszadła, maski przeciwgazowe, rękawiczki i wentylatory.

Kryminalni zatrzymali 43-letnią mieszkankę powiatu przeworskiego i jej 33-letniego wspólnika. W miejscu zameldowania mężczyzny policjanci ujawnili kolejne, niedziałające w tym momencie laboratorium. Zatrzymani zostali przewiezieni do Lublina i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Za przestępstwa dotyczące wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowej w celu wprowadzenia jej do obrotu i osiągnięcia korzyści majątkowej grozi im do 15 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla obojga zatrzymanych.