Hodowla psów była przykrywką dla laboratorium narkotyków. Co znaleźli policjanci?

2021-04-22 11:37
Hodowla psów była przykrywką dla laboratorium narkotyków
Autor: lubelska policja Hodowla psów była przykrywką dla laboratorium narkotyków

Oficjalnie znajdowała się tam hodowla psów. Nieoficjalnie – laboratorium narkotyków. Lubelscy kryminalni zlikwidowali koleją wytwórnię nielegalnych substancji. Na miejscu zabezpieczyli mnóstwo materiału dowodowego, m.in. sprzęt i ponad 25 kg gotowego mefedronu.

Działania prowadzone przez kryminalnych z lubelskiej komendy wojewódzkiej doprowadziły do zlikwidowania działającego na Podkarpaciu nielegalnego laboratorium mefedronu. Oficjalnie właściciele posesji w powiecie przeworskim zajmowali się hodowlą psów. Nieoficjalnie dorabiali sobie wytwarzając narkotyki.

Na miejscu kryminalni zabezpieczyli ponad 250 kg gotowego mefedronu, kilkaset litrów cieczy przygotowanej do krystalizacji oraz inne środki chemiczne. W pomieszczeniach gospodarczych znajdował się cały sprzęt wykorzystywany do produkcji narkotyków: kanistry, beczki, menzurki, mieszadła, maski przeciwgazowe, rękawiczki i wentylatory.

Kryminalni zatrzymali 43-letnią mieszkankę powiatu przeworskiego i jej 33-letniego wspólnika. W miejscu zameldowania mężczyzny policjanci ujawnili kolejne, niedziałające w tym momencie laboratorium. Zatrzymani zostali przewiezieni do Lublina i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Za przestępstwa dotyczące wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowej w celu wprowadzenia jej do obrotu i osiągnięcia korzyści majątkowej grozi im do 15 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla obojga zatrzymanych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE