Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Unsplash Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne

Grupa Zadaniowa „Honor” będzie broniła dobrego imienia żołnierzy w internecie

2021-11-18 15:07

Dziś (18 listopada) Wojska Obrony Terytorialnej poinformowały o powstaniu Grupy Zadaniowej „Honor”. Celem grupy będzie obrona dobrego imienia żołnierzy OT. Dlaczego powstała i w jaki sposób Grupa Zadaniowa „Honor” będzie działała, dowiecie się z artykułu poniżej.

W obronie dobrego imienia żołnierzy

Grupa została powołana w związku z narastającą ilością treści o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy OT oraz samej formacji. Grupa zadaniowa „Honor” nie tylko będzie wyłapywała i reagowała na szkalujące honor żołnierza wypowiedzi osób publicznych, ale i wyszukiwanie treści w social mediach oraz w komentarzach pod artykułami czy postami. Powołany do tego zespół specjalistów, będzie zajmował się także treściami zgłaszanymi bezpośrednio przez żołnierzy OT, czy przez osoby mocno dotknięte czy obrażone treścią dotyczącą tej formacji.

W wypadku wykrycia treści szkalujących dobre imię żołnierzy broniących granicy, zostaną one poddane natychmiastowej kwalifikacji czynu i z odpowiednim wnioskiem oddane do sądu.

Wobec prowadzonej wojny hybrydowej, której narzędziem jest wykorzystywanie Internetu do budowania nienawiści do służb mundurowych, powstała także inicjatywa www.obroncy.org. Jest to grupa, która zrzesza adwokatów i radców prawnych z całej Polski, którzy oferują bezpłatną pomoc prawną dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Polskiego Wojska oraz Policji w związku z wydarzeniami na granicy polsko – białoruskiej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kuźnica. Migranci próbują sforsować ogrodzenie. Lecą kamienie i butelki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE