Gm. Radecznica: Zwęglone ciało 74-latka w zgliszczach drewnianego domu [GALERIA]

2021-12-16 10:37
Tragiczny w skutkach pożar w miejscowości Latczyn w gm. Radecznica
Autor: KM PSP Zamość Tragiczny w skutkach pożar w miejscowości Latczyn w gm. Radecznica

Tragiczny w skutkach pożar drewnianego budynku w miejscowości Latczyn, w gminie Radecznica. W płomieniach zginął 74-letni, samotnie żyjący mężczyzna. ​Do pożaru doszło w środę (15.12.21) wieczorem.

Płomienie były tak duże, że pierwsi na miejscu strażacy z OSP Latyczyn, nie mogli nawet dostać się do wnętrza budynku.

Z uzyskanych przez nas informacji wynikało, że wewnątrz budynku może przebywać jego właściciel. Jako pierwsi na miejscu pożaru dojechali strażacy z OSP Latyczyn, którzy zastali budynek mieszkalny w całości objęty pożarem drewniana przegroda wraz z izolacją cieplną i dachem uległa zawaleniu. Przez otwory okienne i drzwiowe wydobywały się płomienie – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Dyspozytor Zakładu Energetycznego zdalnie odłączył zasilanie części miejscowości. Dopiero po przyjeździe kolejnych jednostek straży pożarnej i po opanowaniu ognia, w trakcie przeszukiwania zgliszczy, znaleziono zwęglone ciało mężczyzny.

Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego tragicznego pożaru, z uwagi na ślady pożarowe mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja przy wsparciu biegłego z zakresu pożarnictwa. Spaleniu uległ w całości budynek drewniany. Straty oszacowano na kwotę 50 tys. zł – dodaje Szozda.

Akcję pożarniczą utrudniał błotnisty i wąski dojazd polną drogą do drewnianego domu i konieczność dowożenia wody z hydrantu oddalonego o 2 km. W akcji gaśniczej brało udział 6 zastępów straży pożarnej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE