Dramatyczne nagranie z łosiem walczącym o życie. Pod zwierzęciem załamał się lód

2022-12-19 12:05
Dramatyczne nagranie łosia walczącego o życie. Po zwierzęciem załamał się lód
Autor: OSP Nasutów

W woj. lubelskim jest bardzo dużo śniegu. Jest to czasem mylące dla zwierząt, które nie wiedzą, gdzie są zbiorniki wodne i nie raz spotyka ich bardzo przykra przygoda. Strażacy z pow. lubelskiego mieli w ostatnim czasie dość nietypowe akcje. Zostali wezwani, aby pomóc łosiom, które wpadły do wody.

W sobotę około godziny 14.00 strażacy z pow. lubelskiego dostali informację, że zwierzę wpadł do jeziora w miejscowości Nowy Staw. Był to dużych rozmiarów łoś, który znajdował się jakieś 20 metrów od brzegu.

Kiedy jednak strażacy dotarli nad staw, łoś na ich widok dopłynął do brzegu, wyszedł z wody i udał się do pobliskiego lasu.

Lubelskie. Dramatyczna walka łosia z żywiołem

Nie jest to jedyny „pływak” w ostatnim czasie. Strażacy z OSP Zakrzew zostali zaalarmowani, że w miejscowości Targowisko Kolonia pod łosiem załamał się lód. Przy użyciu sani lodowych ratownicy podpłynęli do zwierzęcia i założyli liny, za pomocą których został wyciągnięty na brzeg.

- Z obawy przed ponownym wejściem zwierzęcia na zamarzniętą taflę jeziora została podjęta decyzja o przetransportowaniu go w bezpieczne miejsce. Z pomocą pospieszył jeden z rolników i przy użyciu ciągnika oraz wózka transportowego zwierzę zostało przewiezione do lasu i tam wypuszczone – informują strażacy z OSP Zakrzew na swoim profilu Facebook.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE