Dla nich emerytura może być wyższa o 300 zł! „Ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne”

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Dla nich emerytura może być wyższa o 300 zł! „Ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne”

2023-03-13 19:46

Ogłoszona przez premiera Mateusza Morawieckiego inicjatywa dotycząca dodatków emerytalnych dla sołtysów zostanie niebawem wpisana do wykazu prac rządu. Przejdzie szybką ścieżkę legislacyjną, żeby trafić niedługo na posiedzenie Sejmu — poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

O inicjatywie wprowadzenia dodatków emerytalnych dla sołtysów premier poinformował w sobotę - w wypadający 11 marca Dzień Sołtysa - podczas spotkania z mieszkańcami podkarpackiego Jasła.

- Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla wszystkich sołtysów, którzy przez odpowiedni czas byli tymi sołtysami. Ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne - powiedział wtedy premier.

Natomiast w niedzielę w Jaworze (woj. dolnośląskie) marszałek Sejmu Elżbieta Witek wskazała, że chodzi o wprowadzenie dodatku dla osób, które były sołtysami przez co najmniej dwie kadencje.

Müller w poniedziałek we wpisie na Twitterze poinformował, że inicjatywa "niebawem zostanie wpisana do wykazu prac rządu".

- Przejdzie szybką ścieżkę legislacyjną, żeby trafić niedługo na posiedzenie Sejmu - napisał.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE