Autobus w Lublinie (zdjęcie ilustracyjne)

i

Autor: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie Autobus w Lublinie (zdjęcie ilustracyjne)

transport

Darmowa komunikacja miejska w Lublinie. Kto może skorzystać?

2023-09-22 10:58

W Lublinie trwają obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Już w najbliższy piątek będzie można skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Kto będzie mógł przejechać się bez biletu? Odpowiedź znajdziecie w komentarzu!

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego kulminacją jest Dzień bez Samochodu (22 września). To właśnie tego dnia będzie można skorzystać z bezpłatnego przejazdy komunikacją miejską.

Wepchnął przechodnia pod autobus. Dramat w Lublinie

Darmowa komunikacja miejska w Lublinie – dla kogo?

Zgodnie z obowiązującą Uchwałą Rady Miasta Lublin, to właśnie tego dnia można jeździć komunikacją miejską za darmo, o ile posiada się ważny dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Ten dokument uprawnia jedną osobę do bezpłatnego przejazdu wszystkimi liniami komunikacji miejskiej podczas „Dnia bez samochodu”.

To oznacza, że 22 września (od godz. 00:00 do godz. 23:59) przejazdy po mieście autobusami i trolejbusami będą bezpłatne. Podróżni pojadą komunikacją zbiorową za darmo, bez obaw o ewentualny mandat. Warto pamiętać, że dla wielu z nich będzie to rzadka okazja, aby przekonać się o zaletach codziennego korzystania z komunikacji miejskiej. Być może częściej zaczną więc wybierać bardziej ekologiczne rozwiązania.

Zobacz także: Dworzec Lublin jest gotowy na 90 proc.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE