Koncert charytatywny - UMCS dla Julii Barabas

i

Autor: unsplash.com/screen facebook.com/Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej kolaż

Córka wykładowczyni UMCS nagle zapadła w śpiączkę. Uczelnia organizuje koncert charytatywny dla dziewczyny

2023-01-17 18:31

Nagłe zatrzymanie krążenia doprowadziło 18-letnią Julię do śpiączki, w której nastolatka pozostaje od kilku miesięcy. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zorganizuje na jej rzecz specjalny koncert charytatywny.

18-letnia Julia jest córką dr Magdaleny Barabas, wykładowczyni z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W nocy z 13 na 14 września u młodej dziewczyny doszło do nagłego zatrzymania krążenia i niedotlenienia mózgu. W efekcie dziewczyna zapadła w śpiączkę i pozostaje w niej do dziś, przebywając w klinice Budzik w Olsztynie. W pomoc dla rodziny Barabasów zaangażowała się cała społeczność akademicka. Już w grudniu informowaliśmy o tym, że Fundacja Akademia Odkrywców Sportu UMCS założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl, z której zebrane pieniądze mają być przeznaczone na bieżące potrzeby rodziny (w tym dojazdy na trasie Lublin-Olsztyn oraz zakup środków pielęgnacyjnych i potrzebnych do rehabilitacji Julii).

UMCS organizuje koncert charytatywny dla Julii

Zbiórka nadal trwa, ale uczelnia nie poprzestaje tylko na niej. Już w najbliższy czwartek (19 stycznia) o godz. 14:30 w małej sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz przebywającej w śpiączce Julii.

– Podczas występu Grupa Teatralna Pracowników UMCS zaprezentuje się na scenie dwukrotnie, wystawiając żart sceniczny autorstwa Stanisława Lema pt. „Korzenie”, a następnie grając spektakl satyryczny „Rozmówki” na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej (zwanej królową polskiej satyry) – informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS w Lublinie.

Przedstawienie wyreżyseruje Dariusz Boruch z Muzeum UMCS, zaś w trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć także występ studentów i pracowników Wydziału Artystycznego UMCS. Na scenie zaprezentują się m.in.: Tomasz Momot i Natalia Wilk. Koncert poprowadzi prof. Katarzyna Dudka z Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

– Podczas wydarzenia, w ramach zbiórki koleżeńskiej, członkowie Zarządu Uczelnianego Samorządu Studenckiego UMCS będą zbierali datki przeznaczone na wsparcie rodziny Barabas – podkreśla Skałecka.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale organizatorzy zachęcają do symbolicznych wpłat, które zostaną przekazane na rzecz 18-latki.