Lublin rozbłysnął milionem światełek! Iluminacje w mieście już działają [GALERIA]

i

Autor: MG

wydarzenia w Lublinie

Co będzie się działo w ten weekend? Wydarzenia w Lublinie w dniach 9-10.12.2023

2023-12-08 15:57

Drugi weekend czerwca w Lublinie upłynie pod znakiem licznych interesujących wydarzeń! W największych miastach regionu zaplanowano wiele imprez, na które warto się wybrać całymi rodzinami. Nie macie pomysłu co robić w sobotę i niedzielę? Sprawdźcie nasz przegląd najciekawszych weekendowych wydarzeń na stolicy woj. lubelskiego!

Spis treści

  1. Demakijaż - Festiwal Kina Kobiet 2023
  2. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 2023
  3. Jogowe Morsowanie
  4. Lubelskie „kolędowanie z Kozulą i Konikiem”
  5. „Zoomikołajki” 2023 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
  6. Społeczny kiermasz świąteczny i spotkanie z Mikołajem

Demakijaż - Festiwal Kina Kobiet 2023

- W 2023 mija ósmy rok organizowania Festiwalu Demakijaż. Tym razem, zapraszając na bezpłatne wydarzenia do Centrum Kultury i Salonu Syrena, przyglądamy się płci, rasie, klasie i wszelkim krzyżującym się kategoriom wykluczeń. Jednocześnie radośnie celebrujemy kino i - szerzej - sztukę kobiet! – czytamy na stronie organizatora.

W weekend będzie można wziąć udział w specjalnych warsztatach, pokazach filmowych czy wykładach. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny.

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 2023

Na wydarzeniu prezentuje się ponad 1500 psów należących do 230 ras ze wszystkich 10 grup FCI. Wystawa to niepowtarzalna okazja do obejrzenia wielu ras bardzo rzadko spotykanych w Polsce, na zwiedzających czekają również pokazy szkolenia i tresury psów, stoiska z karmą i akcesoriami dla czworonogów.

Wydarzenie odbędzie się 9-10.12 w Targach Lublin w godz. 9-16.00.

Jogowe Morsowanie

O tym, że mieszkańcy woj. lubelskiego kochają morsować nie trzeba nikomu mówić! A jakby połączyć zimne kąpiele z ćwiczeniami rozciągającymi?

- Spotykamy się pod Przestrzenią Dobra o godz. 9:00 w niedzielę (10.12.2023) i wyjeżdżamy z Lublina nad jezioro Firlej lub Piaseczno – zapowiadają organizatorzy. - Do wody wchodzimy początkowo na minutkę lub kilka minut. Oddychaaaamy spokojnie i wzajemnie się wspieramy – dodają.

Warto wziąć ze sobą ciepłą herbatę, strój kąpielowy i ręcznik!

Lublin jak Sydney? Miasto wzbogaciło się o piękny i nowoczesny obiekt.

Lubelskie „kolędowanie z Kozulą i Konikiem”

Już w najbliższą sobotę (9 grudnia) odbędzie się prawdziwe lubelskie „kolędowanie z Kozulą i Konikiem”, organizowane przez Fundację Korowód. Zanim jednak uczestnicy wydarzenia wyjdą na staromiejskie uliczki, to wezmą udział w warsztatach, podczas których będą mieli okazję do samodzielnego przygotowania autentycznych kostiumów lubelskich kolędników. Będą one zawierały elementy tradycyjnych strojów, w tym m.in.: skórzane maski czy diable rogi.

Wstęp na sobotnie wydarzenia jest darmowy, ale liczba miejsc będzie ograniczona. Wydarzenie startuje o godz. 11 w Pracowni Kołtunerii Artystycznej przy ul. Ułanów w Lublinie, a po części prelekcyjno-warsztatowej przeniesie się na lubelskie Stare Miasto.

„Zoomikołajki” 2023 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

W najbliższą niedzielę (10 grudnia) w lubelskim schronisku dla bezdomnych zwierząt odbędzie się kolejny w tym roku dzień otwarty. Tym razem okazją do tego jest wydarzenie pod nazwą „Zoomikołajki”, które nieprzypadkowo wypadają właśnie kilka dni po tradycyjnych Mikołajkach, obchodzonych powszechnie 6 grudnia.

Będą wykłady, koncert i rozstrzygniecie konkursu. Wydarzenie to będzie również okazją do spotkania z wolontariuszami i porozmawiania o mądrej adopcji. „Zoomikołajki” wystartują 10 grudnia o godz. 12 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie.

Społeczny kiermasz świąteczny i spotkanie z Mikołajem

Społeczny Kiermasz Świąteczny to okazja, by wspomóc potrzebujących, a przy okazji kupić wyjątkowe świąteczne ozdoby.  Dekoracje te tworzone są przez uczestników terapii, organizacji pozarządowych i klubów seniora.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę (9.12) w galerii Olimp w godzinach 12.00-18.00.

Uzbierane fundusze będą przeznaczone na pomoc tym osobom oraz wspierającym ich fundacjom. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci będzie event mikołajkowy - zabawy, konkursy z nagrodami, a także warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, dekorowania pierników oraz uwielbiane malowanie buziek. O godz. 17:00 - koncert utworów świątecznych uczniów Bluelife-Art Krystyna Cugowska - Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu.

Zobacz także: Św. Mikołaj w tym roku nie ma na co narzekać! W Lublinie pogoda idealna do jeżdżenia saniami!