Chełm: Przywiązał psa do samochodu i ciągnął przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło

2021-05-03 9:53 Bartłomiej Ważny
5 lat więzienia grozi mieszkańcowi z okolic Chełma, który przez kilka kilometrów ciągnął za samochodem psa. Zwierzę nie przeżyło.
Autor: KMP Chełm 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi z okolic Chełma, który przez kilka kilometrów ciągnął za samochodem psa. Zwierzę nie przeżyło.

5 lat więzienia grozi mieszkańcowi z okolic Chełma, który przez kilka kilometrów ciągnął za samochodem psa. Zwierzę nie przeżyło. Do zdarzenia doszło na ul. Wojsławickiej w Chełmie.

O zdarzeniu policję poinformowali mieszkańcy, którzy własnymi siłami zatrzymali kierowcę.

Postronne osoby zatrzymały jadący ulicą samochód marki Peugeot, który ciągnął psa przywiązanego do haka holowniczego. O fakcie tym powiadomiły dyżurnego chełmskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowcą był 63-latek z gminy Chełm. Mężczyzna najprawdopodobniej ciągnął go przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia, zostało zabezpieczone przez służby – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka chełmskich policjantów.

Sprawca usłyszał już zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.