Były strażak ochotnik podejrzany o seryjne podpalenia! Ma zaledwie 24 lata

2022-08-13 15:02
Straż Pożarna
Autor: Grzegorz Kluczyński

Zarzuty podpaleń przedstawiła prokuratura 24-latkowi podejrzanemu o spowodowanie serii pożarów w gminie Kazimierz Dolny. Mężczyzna okazał się byłym strażakiem ochotnikiem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

St. sierż. Małgorzata Okoń z Komendy Powiatowej Policji w Puławach przypomniała, że od kilku miesięcy kryminalni rozpracowywali sprawę licznych pożarów w gminie Kazimierz Dolny. Najczęściej płonęły drewniane i niezamieszkałe budynki jak pustostany czy stodoły ze znajdującym się wewnątrz sprzętem rolniczym. Podpalony też został dawny ośrodek wypoczynkowy.

"Kryminalni wytypowali osobę, która stoi za tymi podpaleniami. To 24-letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny, jak się okazało, były strażak ochotnik"

– przekazała w sobotę policjantka.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prokuratura przedstawiła mu pięć zarzutów dotyczących podpaleń i spowodowania strat wielkich rozmiarów.

"Młody mężczyzna przyznał, że podpalał, bo był zafascynowany działaniami strażaków. Począwszy od pierwszego zdarzenia, starał się, by podejrzenia nie padły na jego osobę. Nie potrafił jednak powiedzieć, co nim kierowało i skąd brały się pomysły następnych podpaleń" – zaznaczyła st. sierż. Małgorzata Okoń.

Policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 24-latka. Za zarzucane mu czyny grozi do 10 lat więzienia

22-letnia gwiazda M jak miłość bierze ślub?! Monika Mielnicka pokazuje suknię ślubną i już odlicza dni - WIDEO
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE