Były rzecznik Minierstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz został dyrektorem na KUL-u

i

Autor: KUL Wojciech Andrusiewicz został nowym dyrektorem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

KUL

Były rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz został nowym dyrektorem na KUL-u. Za co odpowiada?

2024-02-15 10:50

Wojciech Andrusiewicz objął stanowisko dyrektora Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wcześniej pracował między innymi jako rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Banku Polskiego.

O zatrudnieniu Wojciecha Andrusiewicza jako dyrektora Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL poinformował dr hab. Robert Szwed, rzecznik prasowy uniwersytetu. Jak argumentuje w komunikacie, decyzja ta wynika przede wszystkim „z planów dalszego rozbudowywania strategii działań promocyjnych, medialnych, opiniotwórczych i edukacyjnych Uniwersytetu w przestrzeni publicznej”.

„Pan Andrusiewicz posiada kompetencje i bardzo duże doświadczenie w tym zakresie, zdobyte w kilku poważnych instytucjach, m.in. jako rzecznik ZUS, a następnie rzecznik Ministerstwa Zdrowia w trudnym okresie pandemii, który wymagał profesjonalnej i odpowiedzialnej komunikacji dotyczącej ochrony życia i zdrowia mieszkańców Polski. Zarządzał też zespołami prasy i promocji” – zaznaczył Szwed.

Rozwój SI w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

„Jest pozytywnie oceniany”

Rzecznik KUL uzasadnił, że nowy dyrektor ANMiK pochodzi z Lublina i jest pozytywnie oceniany przez dziennikarzy największych polskich redakcji, czego wyrazem były publikacje w licznych portalach, po zakończeniu przez niego pracy w Ministerstwie Zdrowia.

„Chciałbym, aby KUL był stałym i znaczącym uczestnikiem debaty publicznej przy wykorzystaniu szerokiego grona naszych ekspertów i technologii, jakimi dysponujemy w Akademii. Ważnym pozostaje również aspekt włączenia w tę debatę ludzi młodych, studentów” – podkreślił Wojciech Andrusiewicz cytowany w komunikacie.

Kim jest Wojciech Andrusiewicz?

Wojciech Andrusiewicz podczas dotychczasowej kariery zawodowej był dziennikarzem radiowym i prasowym, następnie został rzecznikiem lubelskiego oddziału ZUS, w 2015 r. – rzecznikiem centrali ZUS, a w 2019 r. – Ministerstwa Zdrowia. W sierpniu 2023 r. podał informację o swojej rezygnacji. W listopadzie został rzecznikiem NBP. W środę RMF FM podało, że odszedł ze stanowiska. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zobacz także: W Kościele Akademickim KUL złożono relikwie bł. kardynała Wyszyńskiego [ZDJĘCIA]