Bułgaria, Chorwacja, Turcja i Gdańsk. Lubelskie lotnisko potwierdza wakacyjne kierunki

2022-01-27 14:08
Wakacyjne rejsy z Lublina
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Na Lubelszczyźnie nie zaczęły się jeszcze ferie zimowe, tymczasem Port Lotniczy Lublin już planuje wakacje. Z regionu polecimy m.in. nad złote piaski, polskie morze i do miasta bohatera Gry o Tron.

W tym roku z lubelskiego lotniska będzie można polecieć do Burgas w Bułgarii, chorwackiego Splitu oraz nad polskie morze do Gdańska.

- Na wakacyjne rejsy zawsze czekamy z niecierpliwością. Mimo trudnej sytuacji branży lotniczej, związanej z restrykcjami sanitarnymi, udało nam się wypracować, z naszymi biznesowymi partnerami, atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Lubelskiego - mówi prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk.

Do siatki połączeń po kilku latach wraca turecki kurort Antalya nad Morzem Śródziemnym. - Antalya, malowniczo położona stolica Riwiery Tureckiej, jest największym miastem śródziemnomorskiego wybrzeża Turcji. Otoczona pasmem gór, w wielu miejscach niemal pionowo schodzących do morza. Kusi turystów olbrzymią ilością zabytków oraz wspaniałymi plażami - mówi nam Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Port pracuje nad zwiększeniem lotów do Gdańska. Powodem spore zainteresowanie turystów. - Dlatego prowadzimy rozmowy, aby rejsy, które po ubiegłoroczny wakacjach pozostały w siatce połączeń na cały rok, w sezonie letnim były wykonywane częściej - dodaje Jankowski.

Obecnie z lubelskiego lotniska polecimy do Eindhoven, Dublina, Oslo, Doncaster, Londynu i Warszawy. Wciąż obowiązują zasady pandemiczne przy odprawie i podczas lotu, m.in. paszporty covidowe lub status ozdrowieńca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE