Krzysztof Cugowski zarobil 1,5 miliona w pół roku

i

Autor: Akpa Krzysztof Cugowski zarobil 1,5 miliona w pół roku

KONCERT

Budka Suflera szykuje jubileuszowy koncert na 50-lecie zespołu. Czy na scenie zobaczymy Krzysztofa Cugowskiego?

2023-11-21 18:59

W przyszłym roku Budka Suflera będzie obchodzić 50-lecie swojego istnienia. Legendarny zespół szykuje z tej okazji jubileuszowy koncert, który ma się odbyć w Lublinie. Muzycy tworzący obecny skład Budki Suflera zaprosili do udziału w wydarzeniu między innymi Krzysztofa Cugowskiego. Czy fani mogą liczyć na wspólny występ? Odpowiedź artysty jest stanowcza!

Budka Suflera to legendarny lubelski zespół funkcjonujący na polskiej scenie muzycznej od 1974 r. Co prawda założony został kilka lat wcześniej, ale to właśnie w tym roku w Rozgłośni Harcerskiej światło dzienne ujrzał utwór pt. „Sen o dolinie”, który dał muzykom przepustkę do wielkiej kariery. W związku z tym to rok '74 został uznany przez artystów za oficjalny początek działalności Budki Suflera. Nietrudno zatem policzyć, że na 2024 r. przypadać będzie 50-lecie istnienia tego kultowego zespołu. Jak się okazuje, nie pozostanie ono bez echa!

50-lecie Budki Suflera. W Lublinie odbędzie się jubileuszowy koncert

Kilka dni temu artyści tworzący obecny skład zespołu oznajmili w mediach społecznościowych, że zamierzają zorganizować jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia istnienia Budki Suflera. Wydarzenie ma się odbyć 15 czerwca 2024 r. w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Lublinie, zaś na scenie, jak zapowiada zespół, gościnnie pojawią się także inne polskie muzyczne gwiazdy. W tym samym wpisie muzycy aktualnie tworzący Budkę Suflera zaprosili do udziału w koncercie artystów, którzy na przestrzeni lat wnieśli największy wkład w jej rozwój, w tym jej byłego wokalistę i współzałożyciela, Krzysztofa Cugowskiego.

Krzysztof Cugowski odcina się od Budki Suflera. Co sądzi o Jacku Kawalcu?

„Przede wszystkim jednak pragniemy zaprosić do udziału w tym Koncercie tych artystów, którzy w okresie minionych pięćdziesięciu lat współtworzyli niezwykłą jakość i popularność „Budki Suflera”. W pierwszej kolejności zaproszenie kierujemy do wokalistów: Krzysztofa Cugowskiego, Felicjana Andrzejczaka, Izabeli Trojanowskiej oraz Urszuli. Wasza obecność uświetni Jubileusz, kiedyś również waszego, jakże ważnego na Polskim rynku muzycznym zespołu” – czytamy w poście opublikowanym na facebookowym fanpage’u Budki Suflera.

50-lecie Budki Suflera. Czy na jubileuszowym koncercie zobaczymy Krzysztofa Cugowskiego? Jest stanowcza odpowiedź

Powyższy wpis napawał nadzieją wielu fanów Budki Suflera, którzy wciąż liczą na to, że zobaczą zespół na jednej scenie wraz z Krzysztofem Cugowskim. Przypomnijmy, że ten zakończył swoją współpracę z legendarną grupą w 2014 r. To właśnie wtedy odbyła się pożegnalna trasa koncertowa Budki Suflera, która po uczczeniu swojej 40-letniej działalności miała przejść na muzyczną emeryturę. Jednak w 2019 r. na fanów zespołu gruchnęła wiadomość o jego reaktywacji. Od tej decyzji odciął się jednak Krzysztof Cugowski, który do dziś twardo trzyma się postanowienia o zakończeniu współpracy. Od tego momentu wśród wokalistów kultowego zespołu pojawiły się takie nazwiska jak Robert Żarczyński czy Jacek Kawalec, ale wiele osób wciąż ma nadzieję, że na jednej scenie z Budką pojawi się Krzysztof Cugowski. Czy artysta przyjmie zaproszenie do udziału w jubileuszu 50-lecia zespołu? Legendarny wokalista nie pozostawia fanom najmniejszych złudzeń. Zapytany o to w rozmowie z Super Expressem stwierdził stanowczo: „nie interesuje mnie to zupełnie”.

Te hity Budki Suflera śpiewała cała Polska! Pamiętasz, jak to leciało?

Pytanie 1 z 9
Dokończ wers utworu „Bal Wszystkich Świętych”: „Świat się tylko już ze mną kręci…

Zobacz także: Krzysztof Cugowski honorowym obywatelem Lublina. Zdjęcia z uroczystości