Bramą Krakowską nie przejdziesz na Stare Miasto. Teren został odgrodzony

2022-10-11 16:36

Rozpoczęły się prace przy instalacji piorunochronu na Bramie Krakowskiej w Lublinie. W związku z prowadzonymi robotami piesi nie mogą przejść przez zabytkowy obiekt w kierunku Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia.

Prace przy jednej z najbardziej charakterystycznych budowli w Lublinie ruszyły 10 października. Na czas ich trwania niemożliwe jest przejście przez Bramę Krakowską w kierunku Starego Miasta czy Krakowskiego Przedmieścia. Teren został odgrodzony.

- Utrudnienia wynikają z robót budowlanych dotyczących przebudowy instalacji odgromowej na budynku Bramy Krakowskiej, wchodzącej w skład oddziału Muzeum Historii Miasta Lublin – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Jak zatem dostać się na Stare Miasto i Plac Zamkowy? Idąc od strony placu Łokietka należy kierować się w ich stronę przez ul. Olejną. Jak informuje ratusz, taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do soboty (15 października).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE