Stok narciarski

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

Biała Góra. Z początkiem sezonu narciarskiego na Lubelszczyźnie ruszy nowy stok

2022-10-13 9:47

Miłośnicy zimowego szusowania jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z nowego stoku narciarskiego w powiecie tomaszowskim. Otwarcie Białej Góry zaplanowano na początek grudnia.

Budowa stoku narciarskiego Biała Góra w Justynówce (powiat tomaszowski) trwała ponad dwa lata. Prace są już na ukończeniu – aktualnie prowadzone są odbiory powstającego obiektu, w związku z czym wszystko wskazuje na to, że stok rozpocznie swoją działalność jeszcze w tym roku.

- Chcemy żeby już z sezonem narciarskim stok funkcjonował. Jest duże zainteresowanie i mieszkańcy się cieszą, że wreszcie coś się ruszyło. Chcemy także w przyszłości jeszcze inne przedsięwzięcia zrealizować, są już nawet plany. Chcę rozgłosić tą Białą Górę - mówi Marzena Czubaj-Gancarz, wójt gminy Tomaszów Lubelski.

Stok narciarski Biała Góra będzie liczyć 250 metrów. Jest dość stromy, dlatego uciechę z białego szaleństwa znajdą tu także doświadczeni narciarze. Dla osób korzystających z obiektu dostępna będzie także wypożyczalnia sprzętu, wyciąg orczykowy i restauracja.

- Zapraszam serdecznie, planujemy z 1 grudnia ruszyć już z narciarzami tak, żeby słychać nas było nie tylko tutaj w powiecie tomaszowskim, ale i w całej Polsce – zachęca Czubaj-Gancarz.

Stok w Justynówce będzie uzupełnieniem znanych już miłośnikom białego szaleństwa tras narciarstwa biegowego w tomaszowskiej Siwej Dolinie. Na razie nie wiadomo, ile będą kosztować wejściówki na Białą Górę, ale wiadomo, że ma ona stanowić atrakcję całoroczną. Roztacza się z niej bowiem urokliwy widok na okoliczne miejscowości. Przygotowana została tam także ścieżka edukacyjna i amfiteatr.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE