Bezpłatnie i bez skierowania. SPSK4 zaprasza na badania

2021-09-23 10:36
Bezpłatanie i bez skierowania. SPSK4 zaprasza na badania
Autor: Mateusz Kasiak Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, zdj. archiwalne

​Są niebezpieczne, a ich objawy przypominać mogą nawet przeziębienie. To nowotwory głowy i szyi. W czasie epidemii diagnoza i leczenie zostały utrudnione. Liczba pacjentów natomiast wzrosła. Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie organizuje dzisiaj badania dla pacjentów z województwa lubelskiego i wszystkich chętnych.

- Z badań skorzystać mogą wszyscy, głównie jednak ci pacjenci, którzy zauważyli niepokojące objawy, takie jak: ból języka, utrzymujący się ból gardła, chrypka, trudności w połykaniu czy też jednostronna niedrożność nosa - mówi nam Alina Pospischil, rzeczniczka SPSK4. - Jednymi z częstszych objawów są też zmiany na szyi, np. guzki - dodaje.

Jeżeli co najmniej jeden z tych symptomów utrzymuje się dłużej niż przez trzy tygodnie, wizyta jest szczególnie wskazana. Zwłaszcza w kontekście pandemii, która opóźniła dostęp do wczesnej diagnostyki.

Ważna jest więc szybka reakcja. - Ponad połowa nowotworów głowy i szyi rozpoznawana jest zbyt późno - tłumaczy Pospischil.

Dzień Otwarty już dzisiaj, 23 września, od 14.00 do 18.00 przy Jaczewskiego 8 w Lublinie. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 81 724 45 18 oraz 81 724 45 16.

Żeby wziąć udział w badaniach nie jest potrzebne skierowanie.

Akcja odbywa się w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

Bezpłatne badania organizuje 40 placówek w Polsce.

Szczegóły na glowaiszyja.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE