Bez taksówek na Starym Mieście [AUDIO]

2020-02-07 14:32
Bez taksówek na Starym Mieście [AUDIO]
Autor: OM

Taksówki nie mogą już wjeżdżać na Stare Miasto w Lublinie. Zakazuje tego nowy regulamin wprowadzony przez Miasto.

Ale nie tylko takie ograniczenie wprowadza. Mniejsza liczba mieszkańców będzie mogła dostać identyfikatory uprawniające do wjazdu na Stare Miasto. Dotyczyć to będzie także instytucji, firm czy organizatorów wydarzeń.

- Nowy regulamin ma poprawić komfort poruszania się pieszych i dbanie o historyczny charakter Starego Miasta. - mówi Grzegorz Jędrek z Urzędu Miasta Lublin - Obecnie o taki identyfikator na czas określony mogą ubiegać się mieszkańcy Starego Miasta - do 2 identyfikatorów na lokal; podmioty prowadzące działalność gospodarczą - 1 identyfikator na podmiot, obowiązujący w godzinach prowadzenia działalności; organizatorzy imprez, wydarzeń kulturalnych, społecznych, inwestycji i podmioty prowadzące roboty budowlane lub remontowe, a także nowożeńcy - do 2 identyfikatorów.

Więcej na temat nowego regilaminu mówi Grzegorz Jędrek z Urzędu Miasta Lublin. Posłuchaj:

Jak to zawsze bywa są zwolenników jak i przeciwników takiej decyzji nie brakuje.

Czy taka decyzja jest dobra? Mieszkańcy Lublina mają na ten temat różne zdania. Posłuchaj:

Bez identyfikatorów na teren Starego Miasta mogą wjeżdżać między innymi pojazdy Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego czy zaopatrzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE