AZS Balkon Run zakończony. Udało się zebrać ponad 2 razy więcej niż planowano

2020-04-22 15:59
AZS Balkon RUN
Autor: AZS UMCS LUBLIN

W Lublinie zakończył się domowy biegu na dystansie 5 kilometrów. W akcji można był brać udział od 15 do 21 kwietnia. Wszystkie pieniądze zebrane podczas wydarzenia organizatorzy przeznaczą na zakup środków ochronnych dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4.

Jak informują organizatorzy biegu w inicjatywie wzięło udział 193 osób. Uczestnicy przemierzyli łącznie ponad 965 kilometrów. Cel zbiórki był wyznaczony na 2000 złotych, ale ta kwota została znacznie przekroczona i wyniosła 4700 złotych. 

— Mogę powiedzieć: udało się! Cel został osiągnięty i to z naddatkiem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy. Zaangażowało się naprawdę mnóstwo osób. Nie tylko ze środowiska akademickiego czy sportowego. Biegali z nami także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W formie ciekawostki mogę dodać, że najodleglejsze zgłoszenie do AZS Balkon Run otrzymaliśmy z Kuwejtu! To pokazuje, że akcja dotarła naprawdę daleko. — mówi pomysłodawca oraz koordynator wydarzenia, Dominik Małys.

Chętni nadal mogą wesprzeć SPSK4 w Lublinie. Organizatorzy jeszcze przez 12 dni będą zbierać pieniądze na potrzebną odzież ochronną. Wesprzeć, można pod linkiem: zrzutka.pl
 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE