4 października 2023 roku będzie koniec ludzkości?! Internauci radzą owinąć telefon folią

i

Autor: MG

technologia

4 października 2023 roku będzie koniec ludzkości?! Internauci radzą owinąć telefon folią

2023-10-04 10:31

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawia się data 4 października 2023 roku. Wielu przerażonych internautów radzi, aby tego dnia owinąć telefon folią aluminiową i czekać na rozwój wydarzeń. Niektórzy przepowiadają, że tego dnia nastąpi koniec ludzkości. O co chodzi z tą datą?

Już jutro (czyli 4 października 2023 r.) o godz. 14:20 Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) razem z Federalną Komisją Łączności (FCC) przeprowadzi w USA test systemu powiadomienia o zdarzeniach i zagrożeniach. Na telefonach, w telewizorach i w radiu pojawi się komunikat: „TO JEST TEST krajowego bezprzewodowego systemu ostrzegania o zagrożeniach. Żadne działanie nie jest potrzebne”. Niektóre telefony będą także emitować dźwięk alarmu, bo w taki sposób są powiadamiane osoby niewidome.

W razie, gdyby akcja się nie powiodła, wyznaczono 11 października dodatkowy termin. W mediach prezenterzy uspokajają, że to trzeci taki ogólnokrajowy test w historii, nic złego się nie dzieje, nie ma żadnego powodu do paniki.

Internauci już zaczęli tworzyć swoje teorie spiskowe i szukają rozwiązań, jak się uchronić przed „atakiem”.

Wiele osób twierdzi, że tego dnia zostaną uruchomione chipy w szczepionkach, które doprowadzą do ogólnoświatowej depopulacji na świecie. Radzą, aby wyłączyć smartfon i owinąć go folią aluminiową. Wszystkie inne odbiorniki należy również odłączyć od prądu.

Co będzie się działo 4 października 2023 roku?

Jak uspokajają specjaliści – absolutnie nic i wyjaśniają, że sygnały alarmowe nie służą do depopulacji. Ponadto alarm będzie tylko testowany na terenie USA. W ostatnim czasie podobne sygnały alarmowe testowano w Niemczech i nie odnotowano żadnej fali zgonów.

Testowanie procedur bezpieczeństwa jest normalną praktyką nie tylko za granicą, ale także i w Polsce. Dlatego co jakiś czas słyszymy syreny alarmowe, a w wielu miejscach pracy i w szkole ćwiczona jest ewakuacja na wypadek pożaru.

Warto weryfikować informację w sprawdzonych źródłach i nie wierzyć w każdego fake newsa, który pojawi się w mediach społecznościowych. Pamiętajmy również, że wspólnie przeżyliśmy już kilkanaście „końców świata”.

Zobacz także: To koniec słynnego pola konopi w Lublinie?! Hemplab rezygnuje z dzierżawienia go od rolnika

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE