Pobicie, pięść

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

KRYMINALNE

16-latek brutalnie pobił 14-latka w Lublinie. Żądał od chłopca pieniędzy i oddania telefonu

2023-10-03 12:38

16-latek napadł na idącego jedną z lubelskich ulic 14-letniego chłopca i domagał się od niego pieniędzy. Gdy ten próbował uciec, napastnik brutalnie go pobił.

Do napaści doszło 23 września na Bronowicach w Lublinie. Do grupki idących ulicą znajomych podszedł nieznajomy, który zaczepił 14-latka i zażądał od niego wydania mu pieniędzy i telefonu komórkowego. Gdy chłopiec próbował uciekać, sprawca napaści szybko go dogonił, brutalnie pobił i oblał napojem. W pewnym momencie ofierze udało się jednak wyrwać i uciec. 14-latek wymagał pomocy medycznej, a sprawą ustalenia sprawcy pobicia zajęli się policjanci z 3. komisariatu policji w Lublinie.

– Kryminalni wspólnie z policjantami z komendy miejskiej przeanalizowali zebrane materiały i na tej podstawie ustalili sprawcę. Okazało się, że za napadem stał 16-latek z Lublina – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik lubelskiej KMP.

Skatowali go na śmierć w centrum Zamościa

16-latek został zatrzymany w poniedziałek. Wtedy też odbyło się jego przesłuchanie. Sprawą dokonania przez niego napaści zajmie się wkrótce sąd dla nieletnich.

Zobacz także: Sprawcy napadu na lubelską stację benzynową zatrzymani. Wśród podejrzanych pracownik stacji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE