100 dni minęło. Jak nowy wojewoda lubelski ocenia swoją pracę?

i

Autor: źródło: Facebook, Lubelski Urząd Wojewódzki

100 dni minęło. Jak nowy wojewoda lubelski ocenia swoją pracę?

2024-04-24 13:47

Czwórka - właśnie taką ocenę w skali szkolnej wystawił sobie urzędujący od ponad 100 dni wojewoda lubelski. Jak sam mówi wiele udało się zrobić, ale wiele jest jeszcze do usprawnienia.

BROŃ ATOMOWA w Polsce? "NATO się nie zgodzi!" - analityk S&F Marek Budzisz

- Nie mam takiego poczucia, że dokonaliśmy jakiegoś cudu - mówi Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski. - Mam poczucie, że wykonaliśmy dobrze, rzetelnie swoją pracę. Czy jestem zadowolony? Nie jestem zadowolony, dlatego że ja zawsze bym chciał więcej, szybciej, lepiej. Ciągle chcemy bardziej usprawniać urząd. Chcemy więcej usług publicznych i bliżej mieszkańców. Chcemy więcej dedykowanych programów rządowych dla województwa lubelskiego, więc w tym obszarze uważam, że jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Nie mam takiego poczucia, żebym się czegoś wstydził przez te pierwsze 100 dni albo musiał się przyznawać do jakiegoś wielkiego błędu.

W ciągu 100 dni urzędowania wojewoda i jego zespół musieli sobie poradzić między innymi z protestami przewoźników na granicy oraz z protestami rolników. Powołali nowego kuratora oświaty i otworzyli nowe punkty paszportowe.

- Będziemy dalej usprawniać urząd, zwiększać dostępność usług publicznych dla mieszkańców województwa - dodaje Komorski. - Otworzyliśmy nowe terenowe biura paszportowe, to jest w Krasnymstawie, ostatnio w Świdniku. Po biurach paszportowych w Puławach, w Kraśniku oraz tych przy naszych delegaturach w Białej Podlaskiej, w Zamościu i w Chełmie to kolejne miejsca, które dają możliwość mieszkańcom województwa lubelskiego złożyć wniosek o paszport i załatwić te takie podstawowe czynności bez potrzeby jechania do stolicy województwa czy najbliższego terenowego biura paszportowego. Zależy nam na przybliżaniu usług i zwiększaniu dostępności usług publicznych dla mieszkańców naszego województwa i tą ekspansję będziemy kontynuować.

W planach jest także uruchomienie telefonu alarmowego, który zapewni bezpieczeństwo dzieciom w lubelskich szkołach, a także powołanie pełnomocników młodzieży w każdej ze szkół.

Krzysztof Komorski wojewodą lubelskim jest od 20 grudnia 2023 roku.