Tory przez środek Łomży? W podjęciu decyzji pomogą mieszkańcy

2020-02-11 23:13 mżet
pociąg
Autor: pixabay.com

Wszystkie warianty przywrócenia połączenia kolejowego biegnącego przez Łomżę, stworzone w ramach CPK, zakładają wybudowanie torowiska przez środek miasta. Czy to dobry pomysł? - odpowiedzą mieszkańcy Łomży. Konsultacje społeczne w sprawie "Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego" potrwają do 10 marca.

Dla wielu Łomżyniaków powrót pociągów pasażerskich do miasta byłby równoznaczny z szansą zatrudnienia czy podjęcia nauki w innym mieście bez konieczności wyprowadzania się z Łomży. Wiadomość o planowaniu przeprowadzenia jednej z nitek torów Centralnego Portu Komunikacyjnego przez Łomżę na pewno ucieszyła wielu mieszkańców - szybko jednak okazało się, że pociągi miałyby jeździć przez sam środek spokojnej Łomży. 

Wszystkie trzy opublikowane warianty zakładają przebicie się przez środek miasta. Tory nowej linii  biegłyby wzdłuż Alei Legionów, aby za ulicą Sikorskiego  przeciąć ulicę Wojska Polskiego i  Nowogrodzką. Konieczne byłoby też wybudowanie kolejnego mostu na Narwi.

Twórcy projektu czekają na uwagi mieszkańców.  Konsultacje społeczne potrwają do 10 marca, a swoimi spostrzeżeniami można dzielić się na stronie cpk.pl