To wyrówna szanse w dostępie do edukacji - w powiecie łomżyńskim rozdano laptopy

2020-09-08 22:00 mżet
Komputery trafiły do potrzebujących rodzin
Autor: mżet

Sprzęt komputerowy: laptopy i drukarki trafią do ponad 30 rodzin zastępczych z powiatu łomżyńskiego. To w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Powiat łomżyński otrzymał wsparcie w wysokości ponad 100 tysięcy złotych.

Szkoły i przedszkola w całej Polsce, wraz z 1. września, wróciły do pracy. Większość placówek, również tych łomżyńskich, realizuje program stacjonarnie, ale niewykluczone, że ze względu na dynamiczną sytuację, związaną z koronawirusem, szkoły wrócą do zajęć prowadzonych zdalnie, co właściwie wyklucza z wyścigu o jak najlepsze wyniki tych uczniów, których  dostęp do multimediów jest ograniczony.  Taki problem, oprócz rodzin dotkniętych ubóstwem, dotyczy też wielodzietnych rodzin zastępczych. Mając na względzie niepewność jutra, polski rząd wdrożył w życie projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Laptopy i drukarki, o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych, trafiły do ponad 30. rodzin zastępczych z powiatu łomżyńskiego. 

 Potrzebna nam jest pomoc,  bo wszyscy zmagamy się z taką sytuacją, która zaskoczyła nas wszystkich. Laptopy, drukarki są naprawdę niezbędne w pracy - mówiła  podczas oficjalnego przekazania sprzętu Joanna Bielaszka, która pieczą zastępczą zajmuje się już od ponad 20 lat. 

Program objął także samą Łomżę. W mieście zestawów komputerowych  było 45.