Rusza sezon "na rower". Łomzyńska policja zachęca do znakowania jednośladów

2021-04-20 23:44 mżet
Rower
Autor: pixabay.com

Na ulicach Łomży pojawia się coraz więcej rowerów, a łomżyńska policja zachęca do ich znakowania. To znacznie ułatwi mundurowym zadanie w przypadku kradzieży waszych jednośladów, a to, zwłaszcza w czasie "rowerowego" sezonu może spotkać każdego cyklistę.

Po raz kolejny w Łomży rusza akcja znakowania jednośladów. Wystarczy kilka prostych kroków, żeby skutecznie zabezpieczyć rower: wystarczy zadzwonić do dzielnicowego i umówić się na oznakowanie swojej dwukołowej maszyny.

Zdarza się, że podczas zgłaszania faktu utraty roweru, właściciele nie są w stanie podać żadnych informacji identyfikujących rower i nie mają ich nigdzie zapisanych. Dlatego też policjanci zachęcają do zapisania numeru ramy, zrobienia zdjęcia, a także do oznakowania swojego jednośladu. Właściciel oznakowanego roweru otrzyma od funkcjonariusza potwierdzenie wykonania znakowania, wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi. Informacje takie pozostaną również w jednostce Policji - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Jednocześnie łomżyńska jednostka policji przypomina o kilku zasadach, które pomogą rowerzystom uniknąć kradzieży:

  • nie zostawiajcie jednośladów bez opieki w miejscach ogólnodostępnych, takich jak klatki schodowe, pod sklepem czy w parku,
  • zostawiając jednoślad w piwnicy pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu drzwi,
  • dobrze zachować kartę gwarancyjną roweru.

W razie kradzieży jak najszybciej zgłoście ten fakt dyżurnemu policji - czas jest jednym z decydujących czynników w ujęciu sprawcy. 

Zainteresowani znakowaniem? Zajrzyjcie na stronę łomżyńskiej komendy. Tam znajdziecie aplikację, dzięki której szybko i sprawnie połączycie się ze swoim dzielnicowym.