Rusza sezon "na rower". Łomzyńska policja zachęca do znakowania jednośladów

2021-04-20 23:44
Rower
Autor: pixabay.com

Na ulicach Łomży pojawia się coraz więcej rowerów, a łomżyńska policja zachęca do ich znakowania. To znacznie ułatwi mundurowym zadanie w przypadku kradzieży waszych jednośladów, a to, zwłaszcza w czasie "rowerowego" sezonu może spotkać każdego cyklistę.

Po raz kolejny w Łomży rusza akcja znakowania jednośladów. Wystarczy kilka prostych kroków, żeby skutecznie zabezpieczyć rower: wystarczy zadzwonić do dzielnicowego i umówić się na oznakowanie swojej dwukołowej maszyny.

Zdarza się, że podczas zgłaszania faktu utraty roweru, właściciele nie są w stanie podać żadnych informacji identyfikujących rower i nie mają ich nigdzie zapisanych. Dlatego też policjanci zachęcają do zapisania numeru ramy, zrobienia zdjęcia, a także do oznakowania swojego jednośladu. Właściciel oznakowanego roweru otrzyma od funkcjonariusza potwierdzenie wykonania znakowania, wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi. Informacje takie pozostaną również w jednostce Policji - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Jednocześnie łomżyńska jednostka policji przypomina o kilku zasadach, które pomogą rowerzystom uniknąć kradzieży:

  • nie zostawiajcie jednośladów bez opieki w miejscach ogólnodostępnych, takich jak klatki schodowe, pod sklepem czy w parku,
  • zostawiając jednoślad w piwnicy pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu drzwi,
  • dobrze zachować kartę gwarancyjną roweru.

W razie kradzieży jak najszybciej zgłoście ten fakt dyżurnemu policji - czas jest jednym z decydujących czynników w ujęciu sprawcy. 

Zainteresowani znakowaniem? Zajrzyjcie na stronę łomżyńskiej komendy. Tam znajdziecie aplikację, dzięki której szybko i sprawnie połączycie się ze swoim dzielnicowym.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE