Kupiłeś ubrania w tym sklepie? Możesz mieć w domu nielegalny towar [ZDJĘCIA]

2021-03-02 8:56 hz
Podrobione towary w rękach łomżyńskiej KAS [ZDJĘCIA]
Autor: KAS Podlaskie

Blisko 400 szt. towarów naruszających prawo własności przemysłowej zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży. Podrobione perfumy oraz odzież i galanterię mundurowi wykryli w jednym z łomżyńskich sklepów, a także podczas kontroli przesyłek kurierskich. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 200 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS podczas kontroli jednego z łomżyńskich sklepów zabezpieczyli 70 szt. odzieży i galanterii oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych marek. Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawiciela firm, które są właścicielami praw do chronionych znaków potwierdziła, że zatrzymane towary to podróbki.

Towary naruszające prawo własności przemysłowej funkcjonariusze KAS z Łomży wykryli również podczas kontroli przesyłek w jednej z kurierskich sortowni. W 7 paczkach nadanych do odbiorców m.in. z woj. podlaskiego znajdowało się 320 szt. podrobionych perfum i odzieży.

Przeciwko właścicielowi sklepu oraz w sprawach przesyłek z podróbkami wszczęte zostały postępowania karne. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 200 tys. zł. Za obrót towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Informacja prasowa KAS Podlaskie

Raport z Anteny 01.03