Budżet Obywatelski Łomży 2023. Można już zgłaszać pomysły!

2022-05-09 12:16
Budżet Obywatelski Łomży 2023. Można już zgłaszać pomysły!
Autor: mszzz/Budżet Obywatelski Łomży 2023. Można już zgłaszać pomysły!

Dziś (9.05) oficjalnie ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Łomży. To znaczy, że każdy, kto ma pomysły na zmiany czy pojawienie się czegoś nowego w przestrzeni miejskiej, może postarać się o ich realizację. Propozycje zadań można zgłaszać w kilku kategoriach. Szczegóły poniżej.

W tym roku Budżet Obywatelski Łomży obchodzi okrągłe - dziesiąte urodziny, dlatego ta jubileuszowa edycja jest "wyjątkowa". Miasto na tę edycję przeznaczy rekordową sumę pieniędzy - 2,5 miliona złotych. Nowością jest też "zielony" budżet.

Zadania zatem można będzie zgłaszać w kategoriach:

  • ogólnomiejskiej;
  • strefowej;
  • osiedlowej;
  • Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.
Festiwał Baniek Mydlanych w Lesznie

Nowość - Zielony budżet

Zielony Budżet to pomysły na utworzenie i zagospodarowanie miejskich terenów zielonych. Na realizację tych pomysłów wydzielono część budżetu z kategorii strefowej. Wartość zadania nie może przekroczyć 50 tys. zł w każdej ze stref: Centrum, Łomżyca, Południe.

W poniższym artykule znajdują się szczegóły i zasady obowiązujące w BO Łomży 2023.

Do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano w sumie 83 zadania, 12 jest w realizacji, a 18 w przygotowaniu. Na wszystkie pomysły mieszkańców Łomży od 2014 roku wydano ponad 14 milionów złotych.

Przykładem są minibulwary nad Łomżyczką, które zostały zrealizowane etapowo w ramach BO. W planach na trwającą jest kolejny etap - wymiana kładki (https://www.eska.pl/lomza/to-wandale-zniszczyli-kladke-nad-lomzyczka-foto-aa-UFrL-7hj2-yUqU.html)

Propozycje zadań będą przyjmowane w ratuszu do 30 maja, głosowanie ruszy we wrześniu, a wyniki poznamy 25 października.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE