Znany producent sprzętu AGD likwiduje miejsca pracy i przenosi się do Polski

i

Autor: pixabay

Biznes

Znany producent sprzętu AGD likwiduje miejsca pracy i przenosi się do Polski

2024-02-26 21:09

Niemiecki producent sprzętu AGD redukuje zatrudnienie i przenosi montaż pralek do Polski. Miele, bo o tej firmie mowa, odnotował rekordową sprzedaż w czasie pandemii, ale teraz musi obniżyć koszty, ponieważ obroty zaczęły spadać.

Miele likwiduje miejsca pracy i przenosi się do Polski

Około 2000 miejsc pracy ma zostać zlikwidowanych na całym świecie, a 700 przeniesionych do innych lokalizacji, jak ogłosiła firma we wtorek. Od 2027 r. wszystkie pralki dla gospodarstw domowych mają być montowane w polskiej fabryce w Ksawerowie, pisze portal dziennika "Welt".

Miele mówi o globalnym spadku obrotów. Według komunikatu prasowego szczególny wpływ miały gospodarcze konsekwencje wojny na Ukrainie. Według wstępnych danych obroty spadły o około 9 procent w minionym roku finansowym.

- To, czego obecnie doświadczamy, nie jest tymczasowym spadkiem w gospodarce, ale trwałą zmianą warunków ramowych, do której musimy się dostosować - ogłosił zarząd w wewnętrznej informacji dla pracowników.

Miele działa na rynku od 125 lat

Firma obchodzi w tym roku swój jubileusz: została założona 125 lat temu. Zatrudnia około 23 000 pracowników na całym świecie, z czego około połowa pracuje w Niemczech.

10 supermarketów, które zniknęły z Polski. Pamiętasz je?

Polacy ŻĄDAJĄ podwyżek! Teraz TRZEBA zarabiać 20 tysięcy miesięcznie!