Zima w Łodzi. Spadł pierwszy śnieg. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na drogach [ZDJĘCIA]

2022-11-24 15:37

Zima dotarła do Łodzi i całego regionu. Za oknem zrobiło się biało, a to może oznaczać problemy z dojazdem do pracy. Problematyczny może być nie tylko stan dróg w województwie, ale także stan samochodu. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na drogach, a także czy łodzianie mieli problem z odpaleniem samochodów.

Zima w Łodzi. Jaka jest sytuacja na drogach?

Biały puch zawitał do województwa łódzkiego. Śnieg pada w całym regionie, a to oznacza dużo gorsze warunki na drogach i chodnikach. Jak z samego rana jeździło się kierowcom? 

- "Na drogach ślisko, a ja jadę dzisiaj daleko, więc wolałbym, żeby było sucho. Przydałoby się czymś posypać", "Jeżeli chodzi o stan dróg, to nie jest to na tyle duży opad, żeby sparaliżowało miasto, ale pługopiaskarki nie widziałem - mówili nam kierowcy.

Mieszkańcy donoszą nam też o kilku kolizjach. Do jednej z nich doszło na ulicy Brzezińskiej, tuż przed wjazdem na autostradę A1. 

Czy piesi dotarli bezpiecznie do pracy i szkoły?

- "Jak przechodziłem przez drogę, to mało brakowało, a bym zaliczył glebę", "Na co dzień jestem rowerzystką, więc muszę zaraz ruszyć na dwa kółka i nie wiem jak się skończy moja podróż", "Chyba zima zaskoczyła jednak drogowców" - mówili nam przechodnie.

Nie brakowało też głosów entuzjazmu w związku z pierwszymi opadami śniegu.

- Jest super, dzieci się cieszą. Jak szliśmy do przedszkola, to można było pomacać. Jest biało, mokro. Oczywiście czekamy na jakieś pługopiaskarki, bo wywalić się można - powiedziała nam łodzianka. 

- Bardzo się cieszę. Można rzucać śnieżkami, robić aniołki i bałwany - mówi nam urocza przedszkolanka. 

Od rana wielu łodzian miało problem z odpaleniem samochodu. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

- Trzeba auto przyprowadzić na lince albo lawetę zwołać i trzeba zdiagnozować, co tam się stało - powiedział nam Jakub Morzyński z warsztatu samochodowego. - Żeby uniknąć takich sytuacji, najlepiej baterię podładować prostownikiem.

Zima w Łodzi. Pługoposypywarki pracują na drogach

Mimo, że mieszkańcy nie widzieli jeszcze pługopiaskarek, Urząd Miasta Łodzi zapewnia, że w nocy wyjechało ich naprawdę dużo.

-  95 pługoposypywarek wyjechało o godz. 2:00 w nocy posypywać jezdnie solą, co zapobiega powstawaniu śliskości. Sprzęt zakończył prace przed porannym szczytem komunikacyjnym. Sytuacja na drogach jest stale monitorowana. Kolejne wyjazdy będą planowane w miarę pojawiających się potrzeb - informuje Grzegorz Gawlik z Biura Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi.

AKTUALIZACJA:

Sprzęt po raz kolejny wyjechał na ulice. 

- 95 pługoposypywarek ponownie wyjedzie po godz. 11:00 posypywać solą drogi w mieście. Sprzęt powinien zakończyć prace przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym - informuje Grzegorz Gawlik z Biura Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE