Ziemia (P)oddana w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

2020-10-20 15:43
Wystawa Ziemia (P)oddana
Autor: CMW

Dzieciaki obawiają się o przyszłość naszej planety. Postanowiły więc wziąć sprawy w swoje ręce i wraz z dorosłymi przygotowały instalacje w ramach wystawy - Ziemia (P)oddana.

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zobaczymy własnoręcznie wykonane instalacje, które uczą jak być bardziej eko.

- Wystawa podzielona jest na 8 części, ​oranżeria, basen wypełniony butelkami, eko kuchnia. To tylko kilka instalacji, które stworzyły dzieciaki w ramach wystawy. - mówi koordynatorka wystawy Magdalena Gonera.

- Współpraca z dziećmi była dużym wyzwaniem, ale jest też niesamowitą przygodą. Chcieliśmy poznać ich punkt widzenia, dając im całkowitą swobodę w wyrażaniu swoich pomysłów. My przekazaliśmy im tylko      odpowiednie narzędzia i warsztat pracy. Reszta należała do nich – dodaje opiekunka projektu.

Wystawa Ziemia (P)oddana
Autor: CMW

Wystawa, mimo że współtworzona przez dzieci, nie jest skierowana tylko do młodych odbiorców. Jej adresatami są również dorośli, którzy od dzieci mogą się wiele nauczyć.

- Wszystkie drukowane materiały promocyjne zastąpiliśmy eko zamiennikami. - mówi Anna Perek z Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

Drukowane materiały promocyjne zostały zastąpione własnoręcznie wykonanymi plakatami wykorzystującymi niezadrukowane strony plakatów z poprzednich wystaw, a tradycyjne zaproszenia zamieniono na ręcznie stemplowane ulotki wykonane z papieru samorosnącego, który można potem zasadzić w ziemi.

Wystawa Ziemia (P)oddana
Autor: CMW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE