Zbiórka karmy dla zwierząt z Ukrainy

2022-05-10 14:56
zbiórka karmy
Autor: mat. fundacji Azyl

Zbieramy dla uchodźców ubrania, jedzenie, leki, zapewniamy dach nad głową, a zapominamy, że potrzebna jest też karma dla zwierząt. Uciekając przed wojną, Ukraińcy zabierają ze sobą dokumenty, pieniądze i domowe zwierzaki. Dlatego też łódzka fundacja Azyl organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla czworonogów.

Takim małym, przejściowym przytuliskiem dla zwierząt staje się Łódzki Dom Kultury -zauważa Anna Jobczyk, prezes fundacji Azyl. - To tutaj po wyjściu z pociągu przychodzą uchodźcy, często z domowymi zwierzakami. Niektórzy przywożą po kilka psów czy kotów. Karma potrzebna jest w dużych ilościach codziennie.

Dla zwierzaków potrzebna jest nie tylko karma. - Potrzebne jest praktycznie wszystko: kontenerki dla kotów, puszki, żwirek dla kotów, ale też np. smycze, kuwety. Zbieramy też pieniądze na leczenie weterynaryjne – dodaje A. Jobczyk.

Zebrana w Łodzi karma trafi również na Ukrainę. Do tej pory udało się już wysłać dwa duże transporty z pomocą dla zwierząt. Karmę i akcesoria można przynosić do Łódzkiego Domu Kultury.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE