Tragiczny wypadek na A1! Jedna osoba zginęła w zderzeniu osobówki z lawetą!

2022-06-30 11:51

Tragedia na A1 koło Piotrkowa Trybunalskiego. Jedna osoba zginęła po tym, jak w czwartek, 30 czerwca, doszło tam do zderzenia samochodu osobowego i lawety.

Aktualizacja:

A1 nadal zablokowana, ale służby zdjęły barierki ochronne, dzięki czemu kierowcy jadący w kierunku Gdańska mogą zawrócić do Kamieńska i skorzystać z objazdu

Jak informuje dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, do zdarzenia doszło w czwartek, ok. godz. 7 rano., na wysokości miejscowości Adolfinów.

- Kierujący toyotą z autolawetą, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w jadący lewym pasem pojazd marki Skoda - mówi Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji. - W wyniku uderzenia oba pojazdy przejechały na przeciwległy pas, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem marki Mercedes, przewożącym cztery pojazdy.

Kierowca ciężarówki został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Jak informuje policja, utrudnienia na A1 mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Jadący z Katowic w kierunku Łodzi i Warszawy mogą ominąć to miejsce zjeżdżając na węźle Kamieńsk na DK91. Powrót na A1 na węźle Piotrków Tryb. Południe (lub na S8 na węźle Piotrków Tryb. Północ). Analogicznie w przeciwnym kierunku.

Pracownicy MOPS zablokowali skrzyżowanie marszałków

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków