Marcinek ma już nowych rodziców

i

Autor: ICZMP

Wybrano rodziców zastępczych dla porzuconego przez matkę 8-miesięcznego Marcinka

2021-11-04 13:31

Porzucony przez matkę 8-miesieczny Marcinek ze Szpitala Matki Polki będzie miał nowych rodziców. Zamieszka u małżeństwa spod Łodzi, które właśnie kończy wymagane kursy. O bycie rodzicami zastępczymi dla Marcinka starało się kilkadziesiąt par.

Nowi rodzice spędzają z dzieckiem w szpitalu całe godziny – mówi dr Katarzyna Fortecka. Bardzo angażują się w opiekę nad marcinkiem, uczą się też, jak opiekować się chorym chłopcem. Marcinek jest zachwycony nowymi rodzicami. Wciąż gaworzy i pokazuje swoje dwa ząbki.

Teraz pozostały do załatwienia sprawy formalne w sądzie - zauważa prezes fundacji Gajusz Tisa Żawrocka. – Mamy nadzieję, że załatwione zostaną jak najszybciej i że Marcinek spędzi Boże Narodzenie już w mieszkaniu z nową rodziną.

Na apel o znalezienie rodziny zastępczej odpowiedziało dziesiątki osób z całego kraju. Formalne zgłoszenia na piśmie przysłało 31 rodzin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE