wośp

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS

WOŚP 2023 w Łodzi. Program, koncerty, licytacje. Zobacz, co będzie się działo!

2023-01-29 11:11

W niedzielę, 29 stycznia, w całej Polsce odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To prawdziwe święto wszystkich ludzi dobrej woli. W tym roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Zobacz, co będzie dziać się w Łodzi podczas wielkiego finału!

WOŚP 2023 w Łodzi. 31. Finał w Manufakturze

Jak deklarują organizatorzy, to będzie weekend pod znakiem czerwonych serc!

Manufaktura dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grać będzie 28 i 29 stycznia. Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny: zobaczymy motocyklistów, odbywać się będą licytacje i pokazy. Spotkać bedzie można cosplayerów, zawodników Budowlanych a nawet samego Krzysztofa Hołowczyca! W niedzielę wieczorem, dla łodzian wystąpi Maryla Rodowicz. A to nie wszystkie atrakcje! Szczegółowy program 31. Finału WOŚP w Manufakturze znajdziecie pod tym linkiem:

31. Finał WOŚP w sztabie Łódź-Widzew

Sztab Łódź-Widzew zaprasza na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. (wejście od strony boiska).

O godzinie 12 rozpocznie się finałowy kiermasze: kupić na nim można będzie finałowe gadżety, ubrania second-hand, biżuterię, książki, gry i inne.

- Wraz z kiermaszem rusza strefa dla dzieci, m.in. turnieje sportowe, zabawy, malowanie twarzy - informują organizatorzy. - Od godziny 14:00 będzie można przejść kursy pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz strażaków z OSP Starowa Góra. Ratownicy i strażacy udostępnią również do obejrzenia karetkę pogotowia oraz wozy strażackie. O godzinie 15:00 rusza nasze Sztabowe Studio Finałowe, a w nim koncerty łódzkich zespołów i solistów.

Jak zapewniają przedstawiciele sztabu, nie będą to jedyne atrakcje. Będzie można wstąpić m.in. do kącika technologicznego, w którym zobaczymy drukarki 3D lub odwiedzimy wirtualną rzeczywistość.

31. Finał WOŚP Leśne Serce Łodzi

Plac Wielkiej Orkiestry Świąteczniej Pomocy w Łodzi rozgrzeje się wraz ze sztabem Hufca ZHP Łódź-Bałuty!

- W programie przewidujemy szkolenia z pierwszej pomocy, stanowisko z bushcraft’em, harcerskie ogniska i wiele innych! Całość zakończymy ognistym pokazem fireshow na tle łódzkiego światełka do nieba - informują organizatorzy. - Wszystkie środki pozyskane w trakcie kwesty, zostaną przekazane na wsparcie na 31. Finału WOŚP, który zagra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

WOŚP 2023 w gminie Nowosolna

Rajd na orientację, koncerty i licytacje - to atrakcje, które czekają w niedzielę, 31 stycznia w gminie Nowosolna.

  • Godzina 14:00 – 16:00 – Rajd Orient Akcja
  • Godzina 16:00 – Mini koncert w wykonaniu młodego pokolenia – Magdalena Bartke
  • Godzina 16: 30 –Koncert Zespołu „Projekt Laureaci” – Projekt Laureaci to grupa przyjaciół, która od 10 lat wspólnie gra i śpiewa piosenki z nurtu tzw. "krainy łagodności". Projekt od samego początku istnienia tworzy muzykę, która w dużej mierze stanowi pastisz na powszechnie znaną poezję śpiewaną.
  • Godzina 17:10 – pierwsze wejście z licytacją i losowanie cegiełek
  • Godzina 17:30 - Koncert „Łódzkiego Teatru Piosenki” – w nieco okrojonym składzie, jednak z mocnym akcentem. Znany już w występów w naszej gminie Michał Maj Wieczorek w towarzystwie akompaniatora tym razem w „amerykańskiej odsłonie”
  • Godzina 18:10 – Drugie wejście z licytacją i losowaniem cegiełek
  • Godzina 18:30 –Koncert zespołu „BACKSTAGE”. Półfinalista „ Must be the Music. Dotychczas zespół ma w dorobku dwie coverowe płyty. Repertuar to najbardziej popularne i cenione przeboje muzyczne od lat 70 do dziś, największe hity z pogranicza popu i rocka,
  • Godzina 19:30 – Trzecie wejście z licytacją i losowaniem cegiełek
  • Godzina 20:00 – Światełko do nieba

Podczas finału cały czas będzie działać WOŚPowy Jarmark, będzie omżna postrzelać z łuku, a Druhowie z OSP Wiączyń przeprowadzą szkolenie z obsługi gaśnic, a dla zgłodniałych przewidujemy ciepłe posiłki i napoje.

Miejsce: Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie.

Serce WOŚP stanęło w Łodzi