Wniosek o zakup węgla po cenie preferencyjnej. Sprawdź, jak go złożyć, żeby kupić tani węgiel od samorządu

i

Autor: pixabay/mpolodz.pl print screen Wyjaśniamy krok po kroku, jak kupić tańszy węgiel od samorządu

Wniosek o zakup węgla po cenie preferencyjnej. Sprawdź, jak kupić tani węgiel od samorządu

2023-01-18 15:35

Trzeba złożyć wniosek o zakup węgla po cenie preferencyjnej, żeby móc kupić tańszy węgiel od samorządu. Wyjaśniamy krok po kroku, jak wypełnić wniosek, jakie dokumenty trzeba dołączyć, a także jak dokonać zakupu surowca od samorządu.

Wniosek o zakup węgla po cenie preferencyjnej

Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe weszła w życie 3 listopada. Samorządy w całym kraju przystępują co rządowego programu umożliwiającego Polakom zakup węgla po cenie niższej niż rynkowa. Tona surowca ma kosztować maksymalnie 2 tys. złotych. Żeby jednak skorzystać z takiej możliwości, trzeba wcześniej złożyć wniosek o zakup węgla po cenie preferencyjnej. Dokumenty do wypełnienia można uzyskać od podmiotów wytypowanych przez samorządy do odbioru i dystrybucji węgla. 

W Łodzi dystrybucją węgla zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, co oznacza, że mieszkańcy Łodzi mogą pobrać wnioski ze strony internetowej MPO

Wniosek na zakup węgla - jak go wypełnić? 

Spółka zamieściła na swojej stronie internetowej nie tylko wniosek do pobrania, ale także wzór wypełnionego już dokumentu. Dla osób, które nie widzą, jak wypełnić wniosek o zakup węgla, zamieszczamy poniżej zdjęcia prawidłowo wypełnionego pisma. 

Wniosek na zakup węgla - jak go wypełnić?

i

Autor: mpolodz.pl/dystrybucja-wegla/
Wniosek na zakup węgla - jak go wypełnić?

i

Autor: mpolodz.pl/dystrybucja-wegla/

Wnioski można dostarczać osobiście lub elektronicznie, ale podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wniosek o zakup preferencyjny węgla będzie można złożyć do 15 kwietnia 2023.

Co bardzo ważne, do wniosku należy dołączyć oświadczenie, że jeszcze się nie kupiło węgla po preferencyjnej cenie. Informacje przedstawione we wniosku o zakup węgla składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. 

Węgiel będzie można kupić po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Jak poinformowała spółka, opłaty za węgiel będą przyjmowane od uprawnionych mieszkańców gotówką, kartą płatniczą lub przelewem na wskazany nr rachunku bankowego. Węgiel - po potwierdzeniu wpłaty – będzie można odebrać własnym transportem z punktu dystrybucji przy ul. Tokarzewskiego 2 w Łodzi lub zamówić płatny dowóz surowca z MPO w wysokości 100 zł za tonę.

Więcej informacji ws. zakupu węgla można uzyskać w Biurze Obsługi Klienta MPO, pod numerami telefonów: 501 925 502 i 501 925 509, lub pisząc maila na adres: [email protected].

Ile kosztuje węgiel od samorządów?

W Łodzi dystrybucją węgla zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO). Miasto zamówiło wstępnie 42 tys. ton opału dla mieszkańców. 

- Samorząd będzie dystrybuował węgiel. W imieniu miasta Łodzi będzie to robiła spółka MPO. Przed sprzedażą, samorząd i MPO dokona badań jakości węgla, aby ten, który trafi do mieszkańców był odpowiedniej jakości. Czekamy na dostawę surowca. Nie mamy jeszcze wyznaczonego dystrybutora przez rząd, dlatego nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć ostatecznej ceny. Tona nie będzie jednak droższa niż 2 tys. zł – powiedział w czwartek dyrektor departamentu pracy, edukacji i kultury UMŁ Piotr Bors.

Jak zapewnił prezes MPO Jan Zbroński, spółka jest przygotowana zarówno logistycznie, operacyjnie, jak i organizacyjnie do dostarczania węgla mieszkańcom Łodzi.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy pierwsi mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel potrzebny do ogrzania domu, ale od piątku MPO przyjmuje wnioski na jego zakup po preferencyjnej cenie. Osoby uprawnione mogą kupić po preferencyjnej cenie 3 tony węgla na cały sezon

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022