Policja

i

Autor: policja.gov.pl

Na sygnale

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku. Miał 1,5 promila

2023-04-02 10:35

Podczas nocnego patrolu, łódzcy policjanci zauważyli mężczyznę, który zachowuje się podejrzanie. Jak się okazało, był w trakcie plądrowania jednego z aut zaparkowanych na parkingu. 21-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policja złapała złodzieja na gorącym uczynku

Do zdarzenia doszło 25 marca 2023 roku. Jak informuje mł. aps. Kamila Sowińska, funkcjonariusze z bałuckiego komisariatu patrolując po godzinie 2:00 ulicę Rzgowską, zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę w zaparkowanym pojeździe. Gdy podjechali, osoba będąca na miejscu kierowcy na widok mundurowych przesiadła się zajmując siedzenie pasażera. Następnie, 21-latek tłumaczył, że jest to pożyczone auto od jego znajomego.

Uwagę mundurowych zwrócił jednak uszkodzony zamek w drzwiach oraz nieład panujący w pojeździe. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że właścicielem auta nie jest mężczyzna lecz kobieta mieszkająca nieopodal parkingu. W końcu podejrzany przyznał się funkcjonariuszom, że włamał się do pojazdu chcąc go okraść.

21-latek miał 1,5 promila. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci poddali mężczyznę badaniu trzeźwości, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Podejrzany usłyszał od śledczych z VII Komisariatu Policji łódzkiej komendy zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzorowane były przez Prokuraturę Rejonową Łódź- Górna. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Nastolatka szła po torach. Gdy nadjechał pociąg, tylko się skuliła

Łódzkie. Cztery osoby ranne w wypadku na DK72 w Poddębicach