Więcej autobusów i tramwajów. To decyzja ZDiT po interwencji mediów.

2020-04-10 18:18
MPK Łódź
Autor: UMŁ

Od czwartku pojawiło się 10 dodatkowych rezerwowych brygad autobusowych i 4 tramwajowe, które są dołączane do kursów, gdzie została zaobserwowana największa liczba pasażerów w Łodzi.

Regularnie autobusy m.in. linii 64 były przepełnione szczególnie w godzinach porannych. Kilka tygodni temu rząd wprowadził ograniczenia dla transportu publicznego. W przypadku gdy np.w pojeździe jest 20 miejsc siedzących jechać może takim autobusem zaledwie 10 pasażerów. Po interwencji jednej z gazet Zarząd Dróg i Transportu postanowił pomóc w rozwiązaniu problemu. W informacji od Zarządu Dróg i Transportu czytamy:

- Przed nami Wielkanoc i świąteczne przygotowania. Notujemy większą ilość pasażerów niż w ubiegłych dniach, zwłaszcza na liniach kursujących przy rynkach i centrach handlowych. Przypominamy, że w pojeździe może podróżować liczba pasażerów, równa połowie miejsc siedzących. Ponadto na wybranych liniach o największym natężeniu, kursy obsługiwane są dwoma pojazdami. Na pojazdach obsługujących zdublowane kursy pojawią się informacje, że kurs jest obsługiwany dwoma pojazdami. W takim przypadku prosimy zaczekać na drugi pojazd, jeśli w autobusie jest już dopuszczalna liczba pasażerów. Prowadzący drogą radiową raportują na bieżąco do centrali ruchu aktualną sytuację i na podstawie tych informacji każdego dnia przygotowywane są zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, aby podróże mogły odbywać się bezpiecznie. Zachęcamy również do sprawdzania rozkładów jazdy na stronie internetowej MPK-Łódź i korzystania z aplikacji myBus, w której można na bieżąco sprawdzić położenie autobus, czy tramwaju i zobaczyć czy jedzie za pierwszym autobusem, dodatkowy rezerwowy pojazd. W nawiązaniu do doniesień prasowych o przepełnieniu porannego kursu linii 64 informujemy, że wskazany kurs był zdublowany pojazdem przegubowym. Linia 64 dojeżdża do rynku Bałuckiego, gdzie obserwowane jest większe napełnienie w tych pojazdach w ostatnich dniach. Prosimy brać to pod uwagę przy planowaniu podróży - czytamy na Facebooku Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Problem dotyczy również innych linii autobusowych i tramwajowych. Wszelkie uwagi należy zgłaszać bezpośrednio na skrzynkę mailową Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE