Derby Łodzi na stadionie ŁKS!

i

Autor: EP

​Widzew z licencją na Ekstraklasę... a ŁKS z niczym

2022-05-13 0:30

Widzewiacy dostali pozwolenie na grę w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej, Łódzki Klub Sportowy nie spełnił wszystkich wymagań. Rycerze Wiosny mają problemy między innymi z rocznym sprawozdaniem finansowym, które nie zostało oddane w terminie.

- Składając wniosek licencyjny wiedzieliśmy że zawiera on kilka słabych punktów. W międzyczasie już pracowaliśmy nad tym żeby potencjalne zastrzeżenia ze strony komisji licencyjnej wyeliminować. Mamy 5 dni na złożenie wniosku odwoławczego i jak najbardziej będziemy się od tej decyzji odwoływać, bo mamy szansę na pozytywne jej rozpatrzenie - tłumaczy Bartosz Król, rzecznik ŁKS.

- Widzew cieszy się z uprawnień do gry w Ekstraklasie, ale postawiono nam pewne warunki. Jednym z nich jest nadzór prognozy finansowej. Jeśli chodzi o nadzór infrastrukturalny komisja zwróciła uwagę przede wszystkim na konieczność dostosowania ławek rezerwowych do 16 miejsc siedzących zadaszonych oraz do dostarczenia przez klub pomiarów natężenia światła na zasilaniu awaryjnym - wyjaśnia Marcin Tarociński, rzecznik Widzewa Łódź.

- Aktualnie ŁKS zajmuje ósme miejsce w tabeli, a Widzew drugie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE