Widzew Łódź rozpoczyna rozgrywki w e-sporcie

2020-02-25 13:53
Widzew w e-sporcie
Autor: Pixabay.com, CC0, fot. AnnRoss

Klub buduje drużynę piłkarską Czerwonych Wilków do gry w FIFA 20. Treningi już się rozpoczęły, nabór wciąż trwa.

Drużyna Czerwonych Wilków przygotowuje się do pierwszego sezonu. Jak mówi koordynator projektu Michał Franczyk, wszystko dzieje się na wzór prawdziwych meczy. - Jest wirtualny bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik, każdy rozwija swoje umiejętności na wybranej przez siebie pozycji.

Bez treningów-również w e-sporcie-ani rusz - przyznaje zawodnik Czerwonych Wilków Alan Kosiński. - Treningi to bardzo ważny aspekt, bo jeśli nie ma zgrania zawodników, to trudno liczyć na sukcesy w meczach. Tu obowiązuje ten sam mechanizm jak w pojedynkach w realu.

Bramkarz Widzewa Wojtek Pawłowski kibicuje drużynie Wilków, sam lubi czasem pobawić się w e-sport, ale z prawdziwych rękawic nie zamierza rezygnować. - Jeśli ktoś chce być dobry w e-sporcie, to musi całkowicie się temu poświęcić. Nie można trochę grać w prawdziwą piłkę, a trochę w wirtualną.

W pierwszym sezonie Widzew chce po prostu zaistnieć w e-rozgrywkach-na sukcesy przyjdzie jeszcze czas. W Polsce piłkarski e-sport staje się coraz bardziej popularny: PZPN tworzy e-sportową reprezentację narodową, istnieją też rozgrywki Ekstraklasa Games.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE