Wichura w Łódzkiem. Ponad 500 interwencji strażaków!

2021-10-22 9:14
wiatr
Autor: JW

W Łódzkiem strażacy interweniowali 558 razy w związku z usuwaniem skutków wichury, która przeszła nad regionem - poinformował w piątek rzecznik Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak. Najczęściej wzywani byli do usuwania wiatrołomów.

- Do godz. 5 interweniowaliśmy 558 razy usuwając skutki wichury. Najwięcej szkód do usunięcia było w powiecie zgierskim - 79 oraz w Łodzi, gdzie wzywano nas 69 razy. Uszkodzonych zostało 48 budynków mieszkalnych i 39 gospodarczych. Zabezpieczaliśmy także 53 dachy zerwane przez wiatr. Większość interwencji dotyczyła jednak usuwania wiatrołomów. Nikt nie został ranny i nie było ofiar śmiertelnych - poinformował PAP Pawlak.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w woj. łódzkim nadal występować będzie silny wiatr w porywach osiągający prędkość do 80 km/h. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy wszystkich powiatów i ma obowiązywać do godz. 20. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zginęli przygnieceni drzewem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE