Wenecja

i

Autor: Canva

podróże

Wenecja walczy z turystami. W życie wchodzą nowe zasady wjazdu do "pływającego miasta"

2024-04-23 12:47

Wenecja to jedno z najpopularniejszych miast w Europie, zwane "pływającym miastem", do którego zjeżdżają się zakochani. To jednak nie cieszy mieszkańców, którzy narzekają na turystów. To się jednak zmieni, bo w życie wchodzą nowe zasady wjazdu. Na czym będą polegać? Wyjaśniamy.

Duże zmiany w podróżowaniu do Wenecji. Nowe zasady wjazdu do miasta

Wenecja jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc na wypad we dwoje, ale nie tylko. Nic dziwnego, że tak bardzo przyciąga turystów. Zdecydowanie jednak mniej zachwyceni są mieszkańcy.

To się jednak zmieni. Właśnie wchodzą w życie nowe zasady wjazdu do historycznej części centrum i system rezerwacji wizyt. Jak tłumaczą lokalne władze, celem takiej decyzji jest lepsze zarządzanie napływem turystów i zniechęcenie tych, którzy przyjeżdżają tylko na kilkugodzinne zwiedzanie, nie zatrzymując się na noc. Dzięki temu uchroni się też historyczną część miasta przed nadmierną eksploatacją i zniszczeniem. Urząd miasta od dawna bowiem walczy z chuligańskimi zachowaniami turystów.

Zmiany obowiązywać będą od czwartku, 25 kwietnia.

Duże zmiany w podróżowaniu do Wenecji. Opłaty i nietypowy system rezerwacji wizyt

Zgodnie z rozporządzeniem wymóg rezerwacji i opłaty będzie obowiązywać 25, 26, 27, 28, 29 i 30 kwietnia, 1, 2, 3, 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26 maja oraz 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 czerwca i 6, 7, 13 i 14 lipca.

W tych wybranych dniach każda osoba w wieku powyżej 14 lat przyjeżdżająca do Wenecji musi zarejestrować się na specjalnej platformie internetowej utworzonej przez magistrat.

Rezerwacja miejsca w hotelu bądź innej strukturze noclegowej zwalnia z opłaty, ale nie z konieczności rejestracji przyjazdu.

Young Leosia prywatnie. Jak mieszka różowowłosa piosenkarka? W jej życiu ważną rolę grają podróże

Wakacje w kraju czy za granicą? Te kraje Polacy najczęściej odwiedzali w 2023 roku