W tych polskich miastach mieszka najwięcej milionerów

i

Autor: pexels,pixabay

Biznes

W tych polskich miastach mieszka najwięcej milionerów

2023-08-22 10:22

W niektórych polskich miastach mieszkają tysiące milionerów, a w innych zaledwie garstka. Są również takie miejscowości, gdzie mimo niewielkiej liczby mieszkańców, nie trudno spotkać na ulicy osobę, która zarabia powyżej miliona złotych. Sprawdź, w których polskich miastach mieszka najwięcej milionerów.

W których polskich miastach mieszka najwięcej milionerów?

Tygodnik Wprost od wielu lat publikuje mapę polskich milionerów. Zgodnie z najnowszym zestawieniem w Polsce mieszka 43 776 osób, które rocznie zarabiają co najmniej milion złotych. To niewielki wzrost w stosunku do 2021 roku, dokładnie o 239 osób. W których miastach mieszka najwięcej milionerów?

Tu nie powinno być zaskoczenia – pierwsze miejsce zajmuje Warszawa, gdzie mieszka aż 4870 osób, które mogą pochwalić się zarobkami powyżej miliona złotych rocznie. Drugie miejsce zajmuje Kraków, gdzie mieszka 3005 milionerów. Na podium natomiast uplasował się Poznań z liczbą 1329 osób z milionowych dochodem. To jednak koniec miast, w których mieszka ponad tysiąc milionerów.

Na miejscu czwartym mamy Gdańsk z liczbą 932, a na piątym Wrocław, gdzie mieszka 800 naprawdę majętnych osób. Kolejna miejsca zajmują: Kielce, Bielsko-Biała, Częstochowa, Łódź i Katowice. W tym miastach liczba milionerów oscyluje w graniach od 600 do 800.

W tym mieście jedna osoba na 100 to milioner

Na szczególną uwagę w rankingu Wprost zasługują dwie kolejne pozycje – Piaseczno na 11. lokacie i Nowy Sącz na 12.

W niewielkim Piasecznie, liczącym niewiele ponad 48 tys. mieszkańców, mieszka aż 575 milionerów. Co oznacza, że co setna osoba jest milionerem. Zaskakuje również wynik Nowego Sącza. Wśród 83 558 mieszkańców 560 to osoby zarabiające powyżej miliona, co oznacza, że jedna osoba na 150 jest milionerem. Dla porównania w Warszawie, gdzie mieszka 4870 tak majętnych osób, znacznie trudniej o spotkanie milionera. To jedna osoba na 400.

To najpiękniejsze plaże na świecie. "Trafią prosto na Twoją listę marzeń"

Piotr Kaszubski w sądzie. Czy młody milioner wróci do więzienia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE