Myśliwy

i

Autor: erwin66as/pixabay.com Myśliwy

W Łódzkiem zaczął się sezon polowań zbiorowych - największy od lat!

2021-11-05 16:19

Przede wszystkim ze względu na bardzo wysokie plany odstrzału sanitarnego dzików. Odstrzał ma zapobiec rozszerzaniu się epidemii afrykańskiego pomoru świń, który jest ogromnym niebezpieczeństwem dla hodowli trzody chlewnej.

Po rocznej przerwie wracają polowania w Łódzkiem!To mają być największe od lat odstrzały dzików.

- To wszystko przez epidemię afrykańskiego pomoru świń, a oprócz trzody chlewnej na tego zaraźliwego wirusa podatne są również dziki — tłumaczy łowczy Przemysław Kobacki. - Wirus  rozprzestrzenia się bardzo szybko i powoduje duże straty — dodaje.

- Odstrzały dzików nie zatrzymają rozprzestrzeniania choroby — mówi Magdalena Gałkiewicz z łódzkiego ruchu antyłowieckiego. - Chcemy uratować dziki i nie boimy się policji — dodaje.

W Łódzkim myśliwi mają wyeliminować 15 tys. dzików. Jeśli aktywiści będą utrudniać polowania, łowcy nie wykluczają poproszenia o pomoc policji.

Polowania potrwają do końca stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE